Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Метричні книги та ампіровий костел: цікавинки з історії села Буцинь

08:00 11.01.2020
632

В мережі Інтернет вдалось натрапити на цікаві документи з минувшини Старовижівського району.

Мова йде про метричні книги. Один із польських ресурсів виклав у вільний доступ метричні книги з Волині. Там вдалось відшукати генеалогічні документи із села Буцинь Старовижівського району.

Вашій увазі три книги 1798, 1799 та 1800 року. Ці книги пов’язані із католицьким костелом, який знаходився колись в селі Буцинь.

Нам вдалось розшукати фото костелу, який колись був у селі Буцинь. Відомо, що він був збудований у 1810 році і розібраний після Другої світової війни. Проте напевно метрики відносяться до храму, який був перед цим костелом, адже датовані вони ХVIII століттям. Документи написані на латинській мові, проте прізвище в записах виділено, тому його можна розгледіти.

Читайте також: У Буцині подружжя живе на місці давнього костелу

Кожна метрична книга складається із трьох частин: про народження, шлюби та смерті.

Класичний запис про хрещення дитини містив повну дату її народження та хрещення, місце мешкання, суспільне становище, професію, прізвище, ім'я та по батькові батька та ім'я й по батькові матері (у православних прізвище матері зазвичай не вказувалося), віросповідання та законність шлюбу, місце мешкання, соціальний стан, професію, ім'я, по батькові та прізвище хрещених батьків (восприємників), ім'я священика та причту, що здійснили таїнство, та відмітку у випадку видання дубліката свідоцтва.

Запис про вінчання сповіщає повну дату здійснення таїнства, місце мешкання, соціальний стан, ім'я, по батькові та прізвище із зазначенням кількості років, віросповідання та кількості шлюбів для наречених (для нареченої вказується ім'я батька, а в разі попереднього шлюбу – прізвище попереднього чоловіка), місце мешкання, соціальний стан, професію, ім'я, по батькові та прізвище поручителів, ім'я священика та причту, які здійснили таїнство.

Запис про відспівування містить такі відомості: повні дати смерті, відспівування та поховання, місце мешкання, соціальний стан, ім'я, по батькові та прізвище померлого (для дітей – зазначався батько чи мати, для жінок – статус чоловіка), причина смерті, кількість років померлого, ім'я священика та причту, які здійснили обряд поховання, та місце поховання.

Посилання на архів метрик: https://drive.google.com/drive/folders/1Xv4TyRyNNAsaWDF1h3D1lB9lpfczgQN_Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

Читайте також: Залізнична станція та побудова церкви: що відомо з історії села Мизове

Як гуляли весілля у Мизовому майже 100 років тому

Весілля в Кримному: у мережі опублікували раритне фото

Русалки, жаби і відібране молоко – унікальні розповіді старожилок зі Смідина. ВІДЕО

Село Чевель на столітніх світлинах

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
22 січня
Сьогодні
Вчора
20.01.2020
19.01.2020
18.01.2020
17.01.2020
16.01.2020
15.01.2020
14.01.2020
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин