Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Церква у селі Мизове
Церква у селі Мизове

Мизове: конфлікт довкола церкви перейшов у судову площину

09:22 10.03.2019
1301

У селі Мизове Старовижівського району міжконфесійний конфлікт триває з кінця січня.

Відтак, протистояння виникло через бажання прихожан храму Пресвятої Богородиці перейти до ПЦУ. Священик не розділяв позицію громади.

9 березня на сайті Володимир-Волинської єпархії УПЦ МП з’явилася публікація «Старовижівський суд визнав факти кримінальних правопорушень по відношенню до релігійної громади с.Мизово».

У ній ідеться: «Суд зобов’язав Старовижівське відділення поліції внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактами вчинення кримінальних правопорушень, котрі Кримінальним кодексом України розглядаються, як «умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності або образа почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями… поєднані з насильством, обманом чи погрозами, а також вчинені службовою особою», а також «незаконне перешкоджання здійсненню релігійного обряду, що зірвало або поставило під загрозу зриву релігійний обряд».

Далі у публікації подали висновок адвоката Олександра Романіка у справі села Мизове:

«З 31 січня 2019 року по даний час ряд громадян, грубо порушуючи конституційні права вірян релігійної організації «Свято-Різдво Богородична громада Української Православної Церкви» с.Мизове Старовижівського району Волинської області на свободу віросповідання, вчинили умисні протиправні дії, спрямовані на розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності і протиправно блокують храм та перешкоджають здійснювати в ньому богослужіння.

19 лютого 2019 року настоятель храму звернувся в Старовижівське відділення Ратнівського відділу поліції ГУНП у Волинській області із заявою в порядку ст. 214 Кримінально Процесуального Кодексу України про внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей стосовно громадян Сарапіна Т.І., Шуха І.О., Вавриша В.Т., Матлаха В.П., Ященка М.В. та Воробей Г.С. – жителів с.Мизове, за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст. 161 ч.2, ст. 180 ч.1 Кримінального Кодексу України.

26 лютого 2019 року із Старовижівського відділу поліції Ратнівського ВП ГУНП у Волинській області надійшло повідомлення про відмову у внесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Настотель храму отець Анатолій Мацелик оскаржив до Старовижівського районного суду незаконні дії начальника Старовижівського відділення поліції Ратнівського ВП ГУНП у Волинській області про відмову у внесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

7 березня 2019 року рішенням Старовижівського районного суду було задоволено скаргу та зобов’язано уповноважену особу Старовижівського відділення поліції Ратнівського ВП ГУНП у Волинській області внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст.161 ч.2, ст.180 ч.1 Кримінального кодексу України».

Коментарі
21 липня
Вчора
19.07.2019
18.07.2019
17.07.2019
16.07.2019
15.07.2019
14.07.2019
13.07.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин