«Кожна вишивка − часточка душі», − рукодільниця зі Старої Вижівки Валентина Курижко

28 Червня 2021, 11:00
Валентина Курижко з доньками та внуком 4058
Валентина Курижко з доньками та внуком

Усі вишиті роботи Валентини Курижко зі Старої Вижівки − легкі, витончені, барвисто-квіткові.

Споглядаючи їх, розу­мієш, що у цієї вишивальниці є власний стиль, що впізнається в орнаментах, кольоровій гамі, тематиці робіт, серед яких переважають рушники, а є ще й ікони, плаття й сорочки, серветки. І від усіх чудесних вишивок Валентини Курижко очей не відвести.

Відвідувачі виставки, яку організували у Старовижівському краєзнавчому музеї, відзначали, що завдяки кольоровому рішенню створюється неповторне відчуття світла. Взяти хоча би пару голубів на одному з рушників. На перший погляд, використано два-три кольори ниток, а насправді вісім! І ці плавні зміни відтінків заворожують, вдало розкриваючи суть витвору, роблять його повітряно-ніжним.

«Згадую, колись моя бабуся, маючи на увазі інших дівчат родини, казала: «Та вміє пекти, та шити, а ти нічого не вмієш». Вочевидь, вважаючи, що вишивання природнє і звичне для кожної жінки заняття. Чомусь запам'ятались ці слова… І перше, чому я навчила трьох своїх доньок Іванку, Настю та Катю було рукоділля. Погодьтеся, кожна вишивка не лише безмежний світ краси і фантазії, а й часточка душі, народна мудрість, чисті помисли… Усе це так хочеться передати молодому поколінню», − каже Валентина Курижко.

Наділене природою уміння вишивальниці жінка відшліфовує майже чотири десятки літ, ви­пробувавши різні техніки. Найбільш до вподоби їй вишивка хрестиком. Скільки-то їх майстриня нанесла на полотно! Скажімо, на іконі Спасителя 98 тисяч хрестиків. Водночас майстер­ність вишивальниці визначається за зворотною стороною вишивки там має бути акуратно, без жодного вузлика.

Читайте також: Рукодільниця із Седлища вишила... книгу. 

«Відверто кажучи, ди­вує, коли вишивальниці-початківці беруться за вишивки духовної тематики. Не завжди все гарно виходить. Краще, напевно ж, вчитися на котиках-собачках», міркує жінка.

«Вишиваю вдень і вночі, як є натхнення. Узори за­звичай беру з інтернету, але обов'язково додаю щось власне так цікавіше. Звіс­но, бувають і творчі невда­чі. Було, що й тричі нитки розпускала (хто робив це, знає, яка то складна й нудна робота), але ж, коли бачиш, що виходить не так, як мріялось, то навіщо продовжувати роботу? Треба, щоби вишивалось легко, на однім подиху. Тут одного бажання чи таланту мало потрібні ще терпіння й наполегливість», − переконана майстриня.

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «РАЙОН.СТАРА ВИЖІВКА» заборонене. 

Коментар
22/09/2021 Середа
22.09.2021
21.09.2021
20.09.2021