Все, що ви хотіли знати про катери від США для українського війська. ВІДЕОІНФОГРАФІКА

01 Жовтня 2018, 10:25
Все, що ви хотіли знати про катери від США для українського війська. ВІДЕОІНФОГРАФІКА 2046
Все, що ви хотіли знати про катери від США для українського війська. ВІДЕОІНФОГРАФІКА

Урочиста передача катерів типу «Island» для України відбулася 27 вересня у Балтиморі, штат Меріленд, за участі Президента України.

Катери типу «Айленд» побудовали на суднобудівній верфі Bollinger Shipyard у штаті Луїзіана та ввели до складу Берегової охорони США у 1988 році.

Україні передали катери USCGC «Cushing» (WPB-1321) та USCGC «Drummond» (WPB-1323), які призначені для патрулювання та пошуково-рятувальних операцій в прибережних водах. Порт приписки катера Cushing Атлантік Біч, штат Північна Кароліна, а «Drummond» порт Маямі Біч, штат Флорида.

Обидва кораблі були виведені зі складу Берегової охорони США та законсервовані у 2017 році у зв'язку з заміною на нові сторожові катери типу Sentinel.

Останній доковий і поточний ремонт пристроїв, механізмів та систем на катері «Cushing» відбувся у 2014 році, а «Drummond» у 2012 році.

Також катер «Drummond» пройшов модернізацію за програмою «МЕР» . Серед найголовнішого зазначена програма передбачає поглиблений ремонт обшивки корпусу та встановлення нових дизель-генераторів та головного розподільного щита. На кораблі модернізовано навігаційний комплекс і замінено на нову систему пожежної сигналізації та об’ємного хімічного гасіння машинного відсіку.

Найдовша довжина катерів типу «Island» становить 33,52 м, а з кормовою платформою 34,44 м., ширина 6,4 м, висота 16,7 м, а максимальна осадка 2,13 м.

Двохвальна дизельна енергетична установка забезпечує катерам «Island» найбільшу швидкість 29,5 вузлів (54 км/год). Найбільша дальність плавання до 3300 миль. Повна водотоннажність корабля «Cushing» становить 170.9 т, а «Drummond» складає 167,76 т.

Озброєння катерів включає недемонтовані 25-мм артилерійські ручні установки Bushmaster Mk 38 Mod 0, що дозволяє припустити передачу штатної зброї корабля Україні. Ефективна прицільна дальність гармати до 3 км, а максимальна до 6 км. Її застосовують проти легких надводних і берегових цілей. Також на катері установлені два 12,7-мм кулемети Browning М2НВ.

Катери оснащені РЛС загального виявлення AN/SPS-73, яка забезпечує вияв та супроводження надводних і низьколітальних цілей на відстані до 104 км. Також кораблі типу «Айленд» обладнані 5,4 м доглядовим човном Zodiak Hurricane 540.

Український екіпаж кожного катеру типу «Айленд» складає 18 осіб, з яких 3 – офіцери. Автономність корабля до 5 діб.

Загалом для Військово-Морських Сил України заплановано передати 2 катери проекту «Айленд», а також розглядають можливості постачання ще двох партій по два кораблі в кожній. Всього ще чотири одиниці.

Україна отримує два катери на безоплатній основі в стані «як є». А супутні витрати 10,1 млн доларів США — розконсервування, встановлення знятих систем, технічне обслуговування, підготовка екіпажів та транспортування в Україну оплатить Міноборони України.

Україна – не перша держава, якій передають катери типу «Айленд». Зокрема списані кораблі зазначеного класу США поступово передають союзникам по всьому світу. А саме в 2015 році три таких катери були передані ВМС Пакистану, ще два у 2016 році надійшли Грузії, а в 2017 році два кораблі отримала Коста-Рика.

Підписуйтеся на Youtube-канал Військова історія України!

Коментар
05/07/2022 Вівторок
05.07.2022
04.07.2022