Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Старовижівський район змінить свої межі

13:00 12.09.2018
969

Декілька сіл Старовижівщини хочуть існувати разом із Дубівською громадою Ковельського району.

Про це говорили під час круглого столу Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування.

Зокрема, Тоболи і Нові Червища хочуть в Приліснеську ОТГ, тобто з Камінь-Каширського району в Маневицький. Звірів та Дерно, що нині Ківерцівського, можуть приєднатися до Липинської ОТГ Луцького району. А Старовижіські села Секунь та Буцин хочуть існувати разом із Дубівською громадою Ковельського району.

Загалом 11 сільських рад хочуть приєднатися до вже створених ОТГ. Кажуть, що рішення не є остаточними.

Наразі добровільна децентралізація – на етапі об’єднання сільських рад. Тут діють лише декілька правил. Зокрема, громада має об’єднувати не менше п’яти тисяч мешканців і бути фінансово спроможною.


«Громада-середнячок по фінансових показниках з доходами на одного жителя - півтори тисячі гривень. У нас таких громад - більшість. Тільки 10 громад з 40-ка мають більше власних доходів на одного жителя», - розповів експерт з фінансів Центру місцевого самоврядування Анатолій Матвіюк в ефірі 12 каналу.

Згідно з перспективним планом ОТГ не може існувати на окремих територіях, вона має мати спільні межі. На Волині є декілька проблемних населених пунктів, де мешканці хочуть приєднатися до громади, з якою не межують. Це стосується Грибовицької сільської ради, яка не хоче співіснувати з Нововолинськом. Тим самим відрізають селище Благодатне, яке юридично є мікрорайоном шахтарського міста.

Загалом на Волині із 74 запланованих ОТГ створено 50.

«50 створених об’єднаних громад на Волині чудово демонструють напружену та насичену роботу радників і працівників Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування, представників Волинської обласної ради та органів місцевого самоврядування протягом кількох останніх років», - зауважила радник з децентралізації Волинського ЦРМС Оксана Урбан.

Коментарі
24 червня
Сьогодні
Вчора
22.06.2019
21.06.2019
20.06.2019
19.06.2019
18.06.2019
17.06.2019
16.06.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин