Старовижівська лікарка розповіла, як уникнути стресу при перегляді соцмереж

Старовижівська лікарка Олена Сукач розповіла про поради, які можуть зменшити негативний вплив соцмереж.
Про це вона написала у фейсбуці.
«У наш час соціальні мережі стали невідʼємною частиною нашого життя. І це дуже корисно і відкриває великі можливості, якщо правильно їх використовувати, або може мати вкрай негативний вплив на вашу психіку, підсилювати тривожність, занижувати самооцінку і демотивувати при неправильному сприйнятті поданої інформації», − ідеться в дописі.
Сумні новини, чвари в коментарях, чиясь «ідеальна» реальність можуть викликати неабиякий стрес, якщо все сприймати близько до серця. Особливо це відчутно в наших реаліях воєнного часу, люди стали більш вразливими.
Ось кілька порад, як зменшити такий вплив:
- Звертайте увагу на джерела інформації, не гугліть сумнівні факти, не реагуйте на анонімні дописи та коментарі, не робіть неперевірених репостів (зараз поширюється багато фейковоі інформації від країни агресора).
- Поставте собі ціль використання соцмереж, не заходьте сюди щоб просто відпочити чи розважитись, бо це зазвичай має протилежний ефект.
- Робіть інформаційні детокси, кілька днів без інтернету не призведуть до втрати чогось важливого, проте позитивно вплинуть на ваше самопочуття.
- Не читайте контент, який вас пригнічує, не слідкуйте за людьми, які суперечать вашим поглядам, не витрачайте свій дорогоцінний час на те, що псує вам настрій.
- Слідкуйте за сторінками, які несуть для вас цінну інформацію, підсилюють відчуття спокою чи надихають.
- Усвідомте, що різниця між соцмережами та реальністю стала більш помітною через війну.
- Памʼятайте, що реальність насправді не завжди є такою, якою нам її показують.
«Слід розуміти, що ніхто не може вплинути на нас своїм контентом без нашої на те згоди. Тому будьте відповідальними перед собою за ту інформацію, яку споживаєте. Бережіть себе», − написала Олена Сукач.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром