У Києві відкрили персональну виставку митця зі Старої Вижівки

10 Грудня 2024, 12:27
Відкриття виставки 1285
Відкриття виставки

У галереї Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука відкрили персональну виставку старшого викладача кафедри художньої кераміки, дерева, скульптури і металу Івана Гупіка, присвячена ювілею автора.

На виставці, яку організували 28 листопада 2024 року, представили твори, виконані в різних видах мистецтва і техніках, зокрема у різьбленні, малярстві, графіці. Про це написали на сторінці Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну у фейсбуці.

«Вітаємо автора з відкриттям виставки та бажаємо невичерпного натхнення та наснаги на створення нових проєктів», − ідеться в дописі.

Нагадаємо, Іван Гупік – родом зі Старої ВижівкиВін народився 28 листопада 1949 року.

Читайте також: Митець зі Старовижівщини створив різьблену картину, присвячену хрещенню Русі. 

«Серед плеяди самобутніх і яскравих митців, якими нині славиться моя рідна Волинь, чільне місце посідає й Іван Гупік. У творчому доробку знаного українського художника − пейзажі, натюрморти, портрети, графіка й скульптура... Вони й були представлені на його персональній виставці в одному із залів Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, де майже 20 років працює митець», − написав про подію Микола Черненко у фейсбуці.

Колеги-експерти на виставці зазначали, що, віддаючи перевагу пейзажу і натюрмортам, Іван Гупік часто звертається і до портретного жанру, підходячи до вирішення художнього образу засобами символіки, асоціації, метафори, а ще підкреслювали, що характерною рисою майстра є звернення до мотивів рідного краю, до тем з українського фольклору та національного етносу.

«Можу засвідчити, що, оглядаючи експозицію, багато картин викликали душевне суголосся з красою рідної Волині, яка так знайома з далекого дитинства... Дякуємо, тобі, друже Іване, за твій талант! За палку любов до України і рідного Волинського краю! Многії, многіє тобі літа у добрі і щасті! І нових творчих злетів», − написав Микола Черненко.

Коментар
12/02/2025 Середа
12.02.2025
11.02.2025