Чи доречно відпочивати під час війни: пояснення лікарки зі Старої Вижівки
Неврологиня зі Старої Вижівки Ольга Маркусь розповіла, чому відпочинок під час війни потрібний так само, як і в мирні часи.
Про це медикиня написала на своїй сторінці у фейсбуці.
«Зараз багато уваги приділяють саме ментальному здоровʼю. Ну й насправді таки тема дуже актуальна, враховуючи час, в який ми живемо. Ви знаєте, плануючи відпочинок, у мене було багато вагань, чи нормально це, чи варто. Адже в суспільств різні думки, багато хто засуджує, типу «не на часі», «будемо відпочивати, коли війна закінчиться. Проте спробую пояснити та пороздумувати над тим, чому відпочинок потрібен нам для ментального здоровʼя», − пише лікарка.
Робота, щоденні рутинні обовʼязки, стреси, пов’язані з роботою, ніколи не закінчуються.
Надмірний трудоголізм призводить до фізичного, розумового та емоційного виснаження, а це може збільшити ризик проблем зі здоров’ям, таких як високий кров’яний тиск, втома, депресія та тривога.
Відпочинок життєво важливий для кожного в будь-якому віці, оскільки він сприяє фізичному здоров’ю, покращує психічне благополуччя, підтримує соціальні зв’язки та надає можливості для особистісного зростання та реалізації.
Для кожного відпочинок виглядає по-різному. Хтось полюбляє відвідувати тренажерний зал, заняття спортом або піші прогулянки, активний відпочинок, а комусь подобається куховарити, прослуховувати музику тощо. Незалежно від вибору це принесе користь.
Відпочинок служить потужною протиотрутою від стресів і навантажень повсякденного життя, приносить насолоду та задоволення, сприяє налагодженню соціальних звʼязків, приносить в життя почуття причетності та підтримки, яке запобігає самотності та ізоляції.
І звісно, відпочинок має додаткові переваги для нашого психічного здоров’я:
- зменшує симптоми тривоги та депресії
- зменшує розумову втому
- зменшує рівень стресу
- покращує памʼять
- покращує якість сну
- покращує навички вирішення проблем
- покращує працездатність
- піднімає настрій.
«Тому плануйте свій відпочинок! Ви не повинні почуватися винними за те, що турбуєтеся про власне психічне здоровʼя», − переконана Ольга Маркусь.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром