Старовижівські ліцеїсти вивчали лікарські трави та поглиблювали знання з краєзнавства

08 Серпня 2024, 10:00
Учасники екскурсії. Фото Юрія Коваля 389
Учасники екскурсії. Фото Юрія Коваля

Учні Старовижівського ліцею та їхні наставники, під керівництвом яких діти займаються у наукових секціях, вирішили дізнатися, які саме лікарські трави ростуть на території краю.  

З цією метою 6 серпня вони здійснили екскурсію до криниці, яка розташована біля селища Стара Вижівка та річки Вижівка. Про це пише Юрій Коваль у фейсбуці. 

Учителька біології Тамара Новік розповіла школярам про створення гідрологічного заказника місцевого значення «Вижівський», обмеження, встановлені законодавством на його території, біотипи місцевих лучних, болотних та квіткових рослин.

Читайте також: Глухе місце: Головачеве плесо річки Вижівка. 

Учасники екскурсії мали можливість переконатися, що береги річки стрімко заростають, сама водойма помітно міліє. Лікарських трав на луках Вижівки росте небагато, до того ж і збір їхній заборонений законом. Але все одно на своєму шляху діти змогли побачити деякі з них, почули від вчителів розповіді про те, як колись заготовляли сіно біля річки, поглибили свої знання з краєзнавства та природи.

Читайте також: Школярі зі Старовижівщини побували в історико-меморіальному заповіднику «Поле Берестецької битви». 

Яскравим завершенням екскурсії стала зустріч із старожилкою селища Ганною Каліщук, котра вже багато десятиліть цікавиться і збирає лікарські трави, добре знає про їхні призначення, особливості застосування, терміни збору. Жінка розповіла дітям, з чого починалось її захоплення, продемонструвала кілька найпоширеніших на території краю лікарських рослин, поділилась інформацією про їхню помічну силу.

У минулі роки застосування лікарських трав у родинній обрядовості старовижівчан уже ставало предметом досліджень юних науковців ліцею, котрі є слухачами секцій Волинської обласної Малої академії наук. Екскурсія засвідчила, що ця тема продовжує залишатись цікавою та актуальною, має ще багато аспектів для глибшого вивчення.

Коментар
11/09/2024 Вівторок
10.09.2024