Візит до бібліотеки: яку літературу обирають старовижівчани

23 Травня 2024, 09:14
Книги 394
Книги

Найбільшою популярністю серед жителів Старовижівського краю користується художня сучасна українська література.

Загальний книжковий фонд Старовижівської публічної бібліотеки налічує 40 697 примірників. Стабільну планку популярності серед читачів тримають книги Світлани Талан, Дарини Гнатко, Люко Дашвар, Андрія Кокотюхи, Тетяни Белімової, Ольги Саліпи, Зоряни Лешко. Про це Район.Стара Вижівка розповіла завідувачка бібліотеки Ірина Чабан.

Читайте також: У Старовижівському музеї зберігають старовинні вишиванки. 

Нині у книгозбірні працюють двоє фахівчинь. Окрім Ірини Чабан, допомагає старовижівчанам обирати літературу до смаку бібліотекарка Аліна Луць. Заклад обслуговує майже тисячу читачів. Бібліотеку відвідують не тільки жителі Старовижівської, а й сусідніх громад.

«Наприклад, з Галиної Волі багато читають, оскільки там бібліотеки немає. Є чоловік, який з села Мокре Дубечненської громади приїжджає велосипедом, аби узяти нові книги», − розповідає Ірина Чабан, завідувачка Старовижівської публічної бібліотеки.

Зі слів керівниці, від початку повномасштабної війни з бібліотеки за два роки списали 7,5 тисячі російських книг, які здали на макулатуру. Торік бібліотека отримала нову історичну літературу, зокрема про війну, спогади очевидців.

Відвідують Старовижівську публічну бібліотеку як дорослі, так і діти.

«За моїми спостереженнями, останнім часом діти активніше стали відвідувати бібліотеку. Таке пожвавлення спостерігається від карантину, адже деякий час ми не працювали. Ідуть, читають, і це не може не радувати. Українські книги, як і дорослі, також беруть більше, ніж зарубіжні», − говорить Ірина Чабан.

А ще завідувачка каже, що деякі мами прищеплюють дітям любов до книги змалечку. Малеча приходить сюди з батьками і книги подивитися та обрати, і погратися, адже в бібліотеці діє дитячий куточок з м’якими іграшками.

Зазначимо, що в Старовижівській публічній бібліотеці проводять заходи для популяризації читання, зокрема, майстер-класи та виставки.

Коментар
24/07/2024 Вівторок
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром