Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Любохини не хочуть об’єднуватися у Кримненську ОТГ

11:12 09.05.2018
1491

У Кримному обговорили перспективи створення об’єднаної територіальної громади.

Про це інформує прес-служба Волинське РВ АМУ.

Децентралізаційна реформа у поліських районах Волині просувається доволі повільно, не виняток і Старовижівщина.

На жаль, ніяк не можуть зрушити із мертвої точки процес створення Кримненської ОТГ, який сільський голова Руслан Курижко намагається розпочати ще з 2015 року.


Він двічі надсилав пропозицію про об’єднання сусідній Любохинівській сільраді, але відповіді так і не отримав. Утім, кримненчани, які добре розуміють переваги самостійного господарювання і усвідомлюють, які ресурси втрачають, зволікаючи з утворенням ОТГ, вирішили втретє звернутися до Любохин про утворення Кримненської ОТГ, як це передбачено Перспективним планом.


Якщо ж і цього разу сусіди відмовчуватимуться, у Кримненської сільради не буде іншого виходу, як ініціювати процес приєднання до сусідньої Дубечненської сільської ОТГ.

Саме вихід із ситуації, що склалася довкола створення Кримненської сільської ОТГ, допомагали місцевим керівникам і депутатам знайти під час виїзної консультації, запрошені сільським головою, Василь Гром, Валентин Малиновський – експерти Офісу реформ, що діє при Волинському регіональному відділенні Асоціації міст України та виконавчий директор РВ АМУ Богдан Самойленко.

Останній, на початку зустрічі, нагадав присутнім, що консультанти проекту ПУЛЬС, абсолютно аполітичні та незалежні, а основне їхнє завдання – сприяти успішному перебігу реформи та створенню спроможних ОТГ в області.Зі слів Руслана Курижка, якби в громаду зібралися Кримненська та Любохинівська сільські ради, то це було б об’єднання фактично рівного з рівним, хоча фінансово Кримне дещо сильніше, але амбітні сусіди бачать у себе центр громади, хоча нічого для цього не роблять.

Оцінивши ситуацію, консультант з правових питань Малиновський порадив не зголошуватися на перекроювання Перспективного плану, адже це безглузда трата часу, якого і так лишився мізер.

«У вас є два варіанти: домовитись із Любохинами або, якщо вони стоятимуть на своєму, ініціювати приєднання до Дубечненської ОТГ. Тож докладіть зусиль, щоб створити ОТГ за Перспективним планом, а якщо ні, то не зволікайте і звертайтеся до Дубечненської ОТГ, щоб у жовтні чи хоча б у грудні провести вибори і вже з 2019 року жити в нових умовах», – наголосив Валентин Малиновський.


Підтримав колегу і консультант з бюджетних питань Василь Гром, який розповів присутнім про фінансові перспективи Кримненської ОТГ у складі сіл Кримне, Яревище і Любохини. Зокрема, Гром наголосив, що за роки зволікання зі створенням ОТГ громади втратили в межах 25, а то й більше мільйонів гривень, які могли б вкласти в розвиток та відновлення інфраструктури.

Він також наголосив, що створивши ОТГ, керівники громади матимуть реальні кошториси бюджетних установ: шкіл, дитсадка, амбулаторії, ФАПу, знатимуть на які субвенції зможуть розраховувати, стануть фінансово вільними.

Вислухавши консультантів Офісу реформ, присутні ще раз пересвідчилися, що потрібно об’єднуватися, якщо не з Любохинами, то шукати інші варіанти, бо час тепер грає проти них. У своїх намірах голова і депутати Кримненської сільради заручилися підтримкою консультантів-ПУЛЬСовиків.
;
Коментарі
25 вересня
Вчора
23.09.2018
22.09.2018
21.09.2018
20.09.2018
19.09.2018
18.09.2018
17.09.2018
16.09.2018
15.09.2018
14.09.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин