Відбулася історико-краєзнавча конференція про минуле Старовижівщини
У форматі онлайн відбулася LXXІІІ Всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція «Минуле і сучасне Волині та Полісся. Старовижівщина та її населені пункти в історії України і Волині».
Її провели 18-19 вересня 2023 року з нагоди 32-ої річниці проголошення незалежності України, 515-ої річниці від першої писемної згадки про селище Стара Вижівка (колишнє село Стара Вижва) та села Нова Вижва (колишнє містечко Вижва), 475-ої річниці надання Магдебурзького права місту Вижва (сучасне село Нова Вижва). Про це написали на сторінці Старовижівської селищної ради у фейсбуці.
Учасників конференції привітали заступник голови Ковельської районної ради Андрій Броїло, керівник апарату Ковельської районної військової адміністрації Степан Топольський, заступник Старовижівського селищного голови Юрій Кудацький, Смідинська сільська голова Оксана Піцик.
Грамотами Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України за вагомий внесок у дослідження та пропагування історії рідного краю нагородили:
- В’ячеслава Недзельського − члена Волинської обласної організація Національної спілки краєзнавців України, керівника колективу комунального закладу «Центр культури і дозвілля Старовижівської селищної ради»;
- Оксану Коваль − учительку української мови та літератури Старовижівського ліцею Старовижівської селищної ради Ковельського району;
- Світлану Міліщук − бібліотекарку Чевельської гімназії Старовижівської селищної ради Ковельського району;
- Наталію Оліферович − бібліотекарку із села Нова Вижва Старовижівської селищної ради Ковельського району;
- Іванну Михалевич − ученицю Мизівського ліцею Старовижівської селищної ради Ковельського району;
- Софію Рибальченко − ученицю Старовижівського ліцею Старовижівської селищної ради Ковельського району;
- Надію Данилюк − ученицю Старогутівського опорного ліцею Старовижівської селищної ради Ковельського району.
Задля збереження та увіковічнення пам'яті захисників, які віддали життя за свободу і незалежність України, вчителі та учні ліцеїв, гімназій взяли участь у зборі даних про подвиг старовижівчан у російсько-українській війні. Це спогади вчителів, рідних, сусідів, друзів, які опубліковали в окремому розділі збірника, щоб кожен міг ознайомитися з історіями Героїв, які віддали своє життя за наше майбутнє.
Науковий збірник матеріалів конференції вийшов тиражем 145 екземплярів. До його видання долучились коштами такі територіальні громади:
- Старовижівська селищна рада – 24 тисячі гривень;
- Дубівська сільська рада – 3,3 тисячі гривень;
- Смідинська сільська рада – 6 тисяч гривень, Дубечненська та Сереховичівська сільські ради – по 5,1 тисячі гривень.
«Щиро дякуємо організаторам та учасникам конференції за пропагування історії рідного краю та України», − ідеться в повідомленні.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром