Головне про криптокредити: як вони працюють та як їх оформити?

18 Вересня 2023, 14:29
Головне про криптокредити: як вони працюють та як їх оформити? Реклама 360
Головне про криптокредити: як вони працюють та як їх оформити?

Цифрові валюти вважаються важливим інструментом для ведення торгової діяльності на крипторинку. З їх допомогою можна здійснювати фінансові операції без залучення до них фіатних валют. Сьогодні криптосфера надає всі можливості отримання додаткового заробітку. А якщо говорити про DeFi-фінансування, то для роботи в грошовій системі вам не потрібні посередники: всі операції проводять самі користувачі, що знижує ризики та комісії.

Але насправді буває так, що особистого капіталу може не вистачати для реалізації торгової або інвестиційної стратегії. У таких випадках потрібна додаткова допомога. Як варіант – може використовуватися крипто-позика, яку надає сама біржа. Це рішення, яке йде в комплекті з високою якістю обслуговування, швидким розглядом вашої заявки та повною свободою щодо подальшого застосування позичених коштів.

Що таке криптокредитування?

Це процес, при якому ви можете запозичувати криптовалюту, використовуючи у якості застави інші криптоактиви. Насамперед такий інструмент криптосфери відрізняється від звичайної банківської системи своєю високою швидкістю задоволення запитів на кредит, криптовалюта – це швидкі процеси. Чекати на позитивне рішення вам доведеться не більше 24 годин. Але, як правило, на це потрібно лише 10-15 хвилин. До переваг криптокредитів варто також віднести і те, що від вас не вимагатимуть величезної кількості документів та довідок. Достатньо лише з самого початку бути верифікованим користувачем на майданчику. У такий спосіб система отримає всі необхідні дані автоматично.

Зверніть увагу, що на ринку є і такі сервіси, робота яких побудована на одноранговій мережі. У цьому випадку очікувати на схвалення заявки, можливо, доведеться трохи довше, оскільки обидві сторони, кредитор та позичальник, повинні узгодити взаємовигідні умови. Процедура оформлення контракту – зручна та проста, практично не має недоліків. Завдяки цьому ви зможете швидко зреагувати на мінливий ринок та скоригувати свою стратегію, «обмінявши» свою крипту на іншу.

Особливості, властиві криптопозикам

Якщо криптоінвестор терміново потребує вільних грошей, але виходити зі своїх активних угод він не хоче, щоб не втрачати можливу вигоду, тоді він вибирає взяти криптовалюту в позику. Оперативно знайти, де позичити монети, можна на спеціальних ресурсах, на яких є опція криптокредитування. Наприклад, такі послуги реалізовані на великих та перевірених криптобіржах – Binance та WhiteBIT.

Користувач може розпоряджатися запозиченими фінансами на власний розсуд. У технічному плані криптопозика за своїм принципом роботи нагадує традиційне кредитування в банках. Головна різниця у тому, що для застави береться цифрова валюта. Волатильність криптопроєктів – це те, що несе ризики як для кредитора, так і для позичальника. Саме з цієї причини відсотки стягуються щогодини, при цьому терміни позичання криптомонет – короткі. Попри це позики криптовалют привабливі тим, що видаються практично миттєво. Це допоможе трейдеру одразу реагувати на будь-які зміни на ринку та використати кожну вигідну можливість.

Платформи криптокредитування: які бувають?

Усі майданчики з видачі цифрових активів у борг можна поділити на дві масштабні групи:

 1. CeFi – централізовані.

 2. DeFi – децентралізовані.

Перший тип відрізняється тим, що вимагає проходження процедури KYC – верифікації особи шляхом надання особистих даних. Завдяки цьому такі сервіси вважаються більш безпечними. Платформами з подібними послугами можуть бути великі криптобіржі, наприклад, як Binance, WhiteBIT, Coinbase та ін. До плюсів бірж можна віднести хороший рівень захисту криптоактивів. Для цього можуть застосовуватися різні методи окремо та в сумі: страхування, холодне сховище, двофакторна автентифікація та ін. Це робить такі майданчики більш привабливими для нових клієнтів.

Децентралізовані ресурси позбавлені необхідності ідентифікуватись, розкриваючи особисті дані. Ви можете залишатися анонімним користувачем, що для деяких є вирішальним фактором при виборі платформи. Віддаючи перевагу DeFi-сервісам, ви повинні знати про вразливість смарт-контрактів, на яких побудовано роботу всієї системи. У разі зламу хакери можуть викрасти ваші гроші. До особливостей слід зарахувати і незрівнянно високі відсоткові ставки. При цьому обидва типи платформ функціонують на базі технології блокчейн, що робить прозорими всі процеси.

Ризики криптокредитування

Як і будь-які проєкти, розумні контракти та інвестиції в блокчейн, так і криптопозики схильні до деяких фінансових ризиків. Яскравий приклад – використання нестабільної криптовалюти як заставних коштів, що може спровокувати ліквідацію позиції. Як уже зазначалося раніше, смарт-контракти можуть зламати, атакувати або використати, що може спричинити величезні грошові втрати. Позичання крипти може підвищити ризик вашого інвестиційного портфеля. Хороша ідея, яка йде на користь вашим інвестиціям – диверсифікація криптопортфеля.

Перед поданням заявки на отримання крипти в позику вивчіть всі ризики та усвідомте, як вони можуть позначитись на вас. До того ж на час дії кредиту ваші активи блокуються. Ви не зможете швидко зреагувати, якщо криптовалютний ринок піде на спад. Щоб уникнути неприємних моментів, рекомендується дотримуватися деяких правил:

 • Працюйте тільки з перевіреним та надійним майданчиком з криптокредитування.

 • Використовуйте для застави стабільні коїни та токени.

 • Слідкуйте за ринковими умовами, щоб розуміти, коли настав час для виведення своїх грошей із заставного балансу.

 • Вивчайте умови надання кредиту. Оцінюйте послуги також з позиції відсоткових ставок та вигідності угоди.

Принцип роботи криптопозик

Функціонал криптобірж постійно розширюється, надаючи користувачам різні можливості заробітку. Нові клієнти прагнуть задіяти якнайбільше фінансових рішень, звертаючи увагу і на кредитні кошти. Але перед тим, як братися за реалізацію цього інструменту, важливо розібратися в його структурі та головних перевагах. Перед підписанням договору детально розгляньте всі моменти послуги, додаткові збори під час оплати позики, правила отримання кредиту та інше. Система криптокредитування має кілька важливих складових, які забезпечують високий рівень співробітництва:

 • Вибір майданчика для подальшого укладання контракту на позичання криптовалюти. Кредитування на криптовалютних біржах починається з надсилання запиту на отримання позики.

 • Внесення заставних активів як процедура поповнення криптогаманця для повноцінного функціонування кредиту. Чим більше цифрових валют ви відправляєте на заставний баланс, тим на більший розмір криптопозики ви можете розраховувати.

 • В окремих випадках система криптокредитування працює автоматично. За такого варіанта всі оплати здійснюються без необхідності дій з боку користувача. Залишається лише поповнювати рахунок.

 • Після погашення всього боргу позичальник може забрати заставну суму та використати її відповідно до своїх цілей та задач.

Як правило, на криптобіржах є автоматична форма, в якій ви можете ввести всі вихідні дані (криптовалюту, розмір застави, термін), щоб зрозуміти, яку відсоткову ставку вам запропонують за конкретних умов.

Що варто враховувати під час запозичення крипти?

Криптокредитування базується на двох основних параметрах, які ви повинні регулярно моніторити та оцінювати:

 1. LTV – відношення криптопозики до застави. Це коефіцієнт, який відображає фактичну вартість криптокредиту порівняно з вартістю їхнього забезпечення. Для розрахунку показника використовується індексна ціна, яка відрізняється для кожного криптоактиву. Іншими словами, якщо у якості заставної суми однакового розміру використовувалися дві різні монети, то LTV для них не буде однаковим.

 2. Ліквідація позиції – може статися у разі, якщо позичальник не виплатив позичені гроші навіть після надання йому додаткового часу з початкової дати платежу. Якщо у вас немає коштів для закриття основної суми, ваші заставні криптовалюти будуть ліквідовані, щоб таким чином покрити виданий криптокредит. Зважайте на те, що за ліквідацію нараховується комісія, яку стягують із загальної суми забезпечення.

Правила роботи із криптокредитами

Щоб отримати кредит на криптовалюту, вам спочатку необхідно знайти відповідну криптобіржу. Наступні кроки – реєстрація облікового запису та верифікація особи. Крім того, що важливо відповідально підходити до вивчення всіх особливостей співробітництва, є й інші важливі моменти:

 • Правильно розрахуйте розмір застави, оскільки вона є гарантом надання вам криптопозики. Формується своєрідне кредитне плече, через що розмір крипти у борг може змінюватися, виходячи із багатьох параметрів.

 • Грамотно підходьте до процедури оформлення договору. У ньому вказуються обов'язки та права обох сторін, щоб зробити співпрацю вигідною та перспективною для всіх.

 • Вчасно вносьте сплати за криптокредитом, що дозволить вам уникнути штрафних комісій та поганої репутації в майбутньому.

Відчути всі переваги від цього інструменту ви зможете лише в тому випадку, якщо правильно підходитиме до вирішення всіх організаційних питань.

Як позичити криптовалюту на біржі?

Криптопозика – це послуга, оформлення якої набагато простіше, ніж кредити у традиційних фінансових установах. Навіть за відсутності фінансової історії, але за умови наявності заставної криптовалюти, ви зможете позичити цифрові активи. На біржах для цього потрібно зареєструватися, після чого перейти до відповідного розділу. Наприклад, криптобіржа WhiteBIT пропонує для запозичення такі монети та токени: BTC, ETH, USDT, USDC, LTC, XRP, ADA, DOGE та багато інших. На сайті ви можете ознайомитись із повним списком криптовалют, доступних до позики.

Визначившись з активами, які ви хочете позичити та які готові надати у якості забезпечення, можна переходити до встановлення терміну кредитування. Криптопозика може бути обмеженою, а може надаватися на будь-який термін, як це реалізовано на WhiteBIT. На базі заставної суми майданчик автоматично розрахує погодинну чи щоденну відсоткову ставку. Забезпечені криптокредити передбачають нижчі відсоткові ставки порівняно з незабезпеченими чи традиційними позиками. Отримавши позикові гроші, ви можете їх використовувати відповідно до своїх цілей: виводити, обмінювати, переказувати іншим користувачам, інвестувати.

Коментар
27/09/2023 Середа
27.09.2023
26.09.2023