У Старовижівській селищній раді роз’яснили, як оформити право власності на земельний пай

10 Серпня 2023, 14:25
Земельна ділянка 618
Земельна ділянка

Власникам сертифікатів на земельну частку (пай) необхідно оформити право власності до 1 січня 2025 року.

Такі вимоги передбачені статтею 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)». Про це написали на сторінці Старовижівської селищної ради у фейсбуці.

Що необхідно зробити, щоб оформити право власності й отримати витяг з реєстру речових прав на нерухоме майно, якщо у вас є сертифікат?

1. Зверніться до сільської (селищної чи міської) ради, на території якої розташована земельна частка (пай) із письмовою заявою про передачу у власність земельної ділянки та надання дозволу на розробку документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної в натурі (на місцевості). До такої заяви додайте копію сертифікату на земельну частку (пай). Отримайте відповідне рішення місцевої ради.

2. Зверніться до землевпорядної організації, щоб розробити проєктну документацію із землеустрою та встановлення меж земельної ділянки. Оплатіть послуги та отримайте технічну документацію землеустрою.

3. Зверніться до органів Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру або до центру надання адміністративних послуг з заявою про реєстрацію земельної ділянки та присвоєння їй кадастрового номеру. Отримайте витяг з Державного земельного кадастру про присвоєння такого номеру.

4. Зверніться до відповідної місцевої ради, щоб затвердити розроблену проєктну документацію із землеустрою та оформити земельну ділянку у власність. Отримайте рішення місцевої ради про передачу у власність земельної ділянки на місцевості.

5. Зверніться до державного реєстратора та зареєструйте право власності на земельну ділянку на підставі рішення місцевої ради. Після такого звернення відомості про земельну частку (пай) вносяться до єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно, а вам дадуть витяг про реєстрацію права власності на земельну ділянку, який є тим документом, що посвідчує право власності.

Що буде, якщо ви не зробите вищевказані кроки?

Якщо у вас є сертифікат на земельну частку (пай), але ви не встигнете оформити право власності на земельну ділянку до 1 січня 2025 року, або межі земельної частки (паю) не будуть виділені в натурі (на місцевості), ваші частки (паї) будуть вважатися невитребуваними.

Невитребувана земельна частка (пай) за рішенням відповідного органу місцевого самоврядування й на підставі рішення суду буде передана у комунальну власність територіальної громади, на території якої вона розташована.

Варто також зазначити, що, для тих, хто пропустив строк оформлення з поважних причин, суд, за відповідним позовом, може визначити додатковий строк, достатній для такого оформлення. Проте причини такого пропуску мають бути ґрунтовними та підтверджуватися належними доказами.

Отже, якщо ви є власником земельного паю, рекомендують вчасно звернутися за оформленням документів для здійснення реєстрації права власності на земельний пай. Так ви зможете зберегти своє право на земельний пай після 1 січня 2025 року.

Читайте також: На Старовижівщині повернули державі земельну ділянку вартістю понад 61 мільйон гривень. 

Коментар
24/07/2024 Вівторок
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром