Стара Вижівка: «районка» залишається у числі нереформованих

16 Березня 2018, 13:05
1404

На втілення реформування преси відведено 3 роки, і до кінця цього періоду залишилося тільки 10 місяців.

За даними Дежкомтелерадіо, станом на 1 березня незалежними стали лише 26 % комунальних видань. Ці цифри насторожують, бо процес реформування тривалий і багатоетапний, – пише Конкурент.

Ті видання, які не встигнуть завершити передбачені законом процедури до 31 грудня 2018 року, можуть втратити свої свідоцтва про державну реєстрацію. Це означатиме позбавлення права надалі видавати газету.

Волинська область показує незначний темп роздержавлення. Із 20 видань, що підпадають під роздержавлення, реформувались 6, тобто близько третини. Усі інші видання або перебувають у процесі перетворення, або ще не розпочали реформування, ризикуючи після завершення реформи зникнути через бездіяльність своїх засновників.

Серед нереформованих комунальних видань області газети:

«Вільним шляхом» (Ківерці),

 «Волинська газета» (Луцьк),

 «Горохівський вісник» (Горохів),

 «Колос» (Іваничі),

 «Луцький замок» (Луцьк),

 «Народне слово» (Турійськ),

 «Наше життя» (Любомль),

 «Наше місто» (Нововолинськ),

«Нова доба» (Маневичі),

«Ратнівщина» (Ратне),

«Селянське життя» (Локачі),

«Сільські новини» (Стара Вижівка),

 «Слава праці» (Луцьк),

«Шацький край» (Шацьк).

Відповідальними за перереєстрацію видань є саме органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

Для того, щоб відстежувати зміни українського медіаландшафту внаслідок роздержавлення, Центр демократії та верховенства права у партнерстві з Музеєм-архівом преси створили «Залу комунальної преси» – інтерактивний онлайн-ресурс, на якому зібрані дані про усі комунальні друковані ЗМІ, що підлягають реформуванню. За допомогою карти можна дізнатись про засновників, сферу поширення та стан реформування видань, які підпадають під роздержавлення, а також погортати відсканований примірник.

Реформування преси – одна із ключових медіа реформ в Україні, яка має забезпечити незалежність місцевих газет від органів влади. Виведення державних і комунальних підприємств з числа засновників друкованих видань припинить вплив чиновників на редакційні політики видань.

Коментар
Код блоку:
11/08/2022 Четвер
11.08.2022
10.08.2022