Як парі підготуватися до вагітності: консультація старовижівської лікарки

24 Квітня 2023, 11:56
Сім’я 699
Сім’я

Гінекологиня зі Старої Вижівки Тетяна Круть розповіла, як підготуватися до народження дитини.

Про це лікарка написала на своїй сторінці у фейсбуці.

План дій із підготовки:

  • Здайте загальний аналіз крові і феритин. 

Це дозволить виявити запальні процеси чи анемію і призначити додаткові обстеження та лікування.

  • Варто дізнатися групу крові обох батьків, зокрема, резус-фактор. 

Якщо в батька кров Rh+, а в матері Rh-, то така вагітність потребує уваги, додаткових обстежень та імунопрофілактики гемолітичної хвороби новонароджених.

  • Пройти діагностику інфекційних хвороб. 

Обом партнерам слід здати аналізи на сифіліс, ВІЛ, гепатиту С, герпес та наявність імунітету до гепатиту В, токсоплазмозу, краснухи. Перевірте відсутність хвороб, що передаються статевим шляхом (зробіть це незалежно від планів щодо батьківства).

  • Оновіть чи зробіть щеплення.

Інфекційні захворювання під час вагітності − значний ризик для фізичного та розумового розвитку дитини. Не всі щеплення можна робити під час вагітності.

  • Перевірте стан щитоподібної залози. 

Проблеми із щитоподібною залозою (як нестача гормонів, так і їхній надлишок) можуть призводити до ускладнення вагітності, передчасного народження чи навіть вад розвитку. Якщо бракує гормонів щитоподібної залози, вагітність може і не настати.

  • Розберіться з хронічними хворобами та ліками.

Наприклад, ви можете жити із гіпертонією, клінічною депресією чи гіпотиреозом і не знати про це. Вони можуть впливати не лише на якість життя, а на фертильність і перебіг вагітності.

  • Низка ліків заборонена під час вагітності.

Покиньте курити, споживати алкоголь та наркотики. Це стосується обох майбутніх батьків. Всі ці сполуки псують життєздатність яйцеклітини, сперматозоїдів і їхню якість.

  • Нормалізуйте вагу. 

Це важливо як для жінок, такі чоловіків. Нормальна вага − це індекс маси тіла (ІМТ) більший за 18,5 та менший за 25.Ожиріння (ІМТ понад 30) часто пов’язане із синдромом полікистозних яєчників, а той − зі складнощами фертильності. Недостатня вага жінки та жирові запаси, менші за 11% — це передумова порушення менструального циклу чи його припинення. Це називається аменорея: немає менструації, не можна завагітніти.

  • Пийте потрібні вітаміни.

Потрібна фолієва кислота (вітамін В9). Почніть пити її за три місяці до запланованого зачаття і не припиняйте. Це головний вітамін профілактики вад розвитку плоду. Рекомендовано − 400 мкг/добу. Фолієва кислота міститься в зелених овочах, шпинаті та печінці.

  • Пройдіть огляд у гінеколога.

Зробіть УЗД органів малого таза та цитологічне дослідження цервікального каналу. Це слід робити кожні один-два роки.

Читайте також: Чому виникає молочниця у жінок: консультація старовижівської лікарки. 

 

Коментар
22/04/2025 Вівторок
22.04.2025
21.04.2025

Ставайте Друзями Району

Ваші внески — це щирий жест довіри, який допомагає нам працювати незалежно й надихає на нові проєкти. Разом ми будуємо сильніше суспільство, додаючи трохи любові в кожен день!

128 із 300 учасників

Ще 172 учасників, щоб досягти мети!

Долучитися