Перші дні повномасштабної війни на Старовижівщині: як це було

24 Лютого 2023, 11:53
Військовий прощається з дружиною / фото ілюстративне 1413
Військовий прощається з дружиною / фото ілюстративне

Район.Стара Вижівка пропонує пригадати, чим жила Старовижівщина у перші дні повномасштабного вторгнення, які проблеми довелося вирішувати, з якими меседжами влада зверталася до жителів.

…Лютий 2022 року. Старовижівчани живуть мирним звичним життям. 

У Старовижівській громаді переймаються вакцинацією населення від гострої респіраторної хвороби COVID-19 та сезонного грипу. Старовижівські педагоги презентують свої дидактичні й методичні матеріали. У Мизовому в ліцеї встановлюють новий котел.

За десять днів до повномасштабного вторгнення у Старій Вижівці депутати збираються на сесію, аби вирішити поточні питання.

Старовижівчани відзначають День єднання та вшановують подвиг Героїв Небесної Сотні.

Останнє передвоєнне повідомлення − на 25 лютого 2022 року Старовижівська селищна рада закликає підтримати свою команду, оскільки саме цього дня планують волейбольні змагання.

Однак усі плани руйнує повномасштабне вторгнення росіян, і вже 24 лютого з’являється перше повідомлення, пов’язане з великою війною: жителів просять не панікувати. Школи та садочки не працюють. Людей закликають залишатися вдома, подбати про своїх близьких, попередити їх про те, що відбувається. Просять зробити запас води, ліків та продуктів.

Того ж дня старовижівчанам нагадують адреси укриттів. Водночас у мережі з’являються коментарі, де жителі нарікають на неналежний стан бомбосховищ.

Читайте також: Скільки коштів пішло на облаштування укриттів Старовижівської та Дубечненської громад. 

До краян 24 лютого 2022 року звертається голова Старовижівської громади Василь Камінський.

«В Україні введено воєнний стан. Ситуація в країні складна. Просимо всіх – залишайтеся вдома та зберігайте спокій. Керівництво громади працює цілодобово та буде постійно інформувати про ситуацію в громаді. Ми віримо в наші Збройні Сили та дух Українського народу. Зберігаймо холодний розум, не панікуємо. Усі думки й молитви з нашими солдатами», − зазначив голова Старовижівської громади Василь Камінський.  

Наступного дня, 25 лютого, жителям нагадують, що кожен військовозобов’язаний має з‘явитися у п’ятий відділ Ковельського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. При собі просять мати паспорт, код, військовий квиток і речі першої потреби.

Біля старовижівського військкомату – черги. Так, за повідомленням 26 лютого 2022 року, до ста чоловіків прийшли, аби стати на захист рідної землі.

Старовижівська селищна рада оголошує збір гуманітарної допомоги для потреб Збройних сил України, добровольчих батальйонів, резервістів, мирних жителів, постраждалих від бойових дій.

Про повітряну тривогу оголошують 25 лютого, однак сирени не чути. Жителі обурюються, що дізнаються про небезпеку лише з допису у фейсбуці.

Згодом влада інформує, що у випадку тривоги в селищі буде лунати сирена. В селах, де немає можливості облаштувати сирени, просять стежити за повідомленнями з офіційних джерел.

Василь Камінський звертається до жителів з проханням не вірити фейковій інформації, зберігати спокій та дотримуватися вимог комендантської години.

Жителям нагадують про заборону використання безпілотних літальних апаратів для польотів у повітряному просторі над територією Волинської області.

У нічний час у Старій Вижівці та селах, крім поліції, чергують також патрулі з добровольців. На в'їздах до громади будують блокпости.

Старовижівчани гуртуються. Переказують кошти на потреби ЗСУ. Ліплять вареники для військових. Плетуть маскувальні сітки. Допомагають вимушеним переселенцям. Тренуються й готуються до оборони.

Коментар
26/01/2025 Неділя
26.01.2025
25.01.2025
24.01.2025