Здоров’я жінок за 40: старовижівська лікарка порадила, на що варто звернути увагу

25 Грудня 2022, 09:41
Здоров’я жінок за 40: старовижівська лікарка порадила, на що варто звернути увагу 793
Здоров’я жінок за 40: старовижівська лікарка порадила, на що варто звернути увагу

Гінекологиня зі Старої Вижівки Тетяна Круть розповіла, як зберегти здоров’я жінкам віком від 40 років.

Про це медикиня написала на своїй сторінці у фейсбуці.

40 років – важлива віха в житті жінки. В її організмі починається підготовка до менопаузи, зменшується концентрація жіночих гормонів, які впливають на регуляторні механізми, що підтримують здоров'я.

Водночас дотримання певних правил дозволяє створити в цьому віці великий запас міцності на майбутні роки.

Поради жінкам, котрим уже виповнилося 40 років.

Пийте воду.

Усі знають, що потрібно пити воду. Знають, але не роблять цього. Після 40 пиття води повинно стати обов'язковим ритуалом. У цьому віці поступово сповільнюється метаболізм і слабшають функції нирок – організму фізіологічно потрібно більше води для підтримки здорового обміну речовин.

Вживайте більше білка.

До 40 років жіноче тіло може втратити до 10% м'язів. Щоб уповільнити цей процес, з яким асоціюється старіння, фахівці рекомендують регулярно вживати білок. Просто додайте до раціону яйця, горіхи, курятину, різноманітну молочку.

Дбайте про своє серце.

Жінкам часто складно уявити, що у них може боліти серце. Але в міру зниження рівня жіночих гормонів ризик серцевих патологій зростає. Вам потрібно вміти ідентифікувати ознаки серцевого нападу. Після 40 років потрібно щорічно робити ЕКГ серця.

Киньте курити.

Відмовитися від сигарет ніколи не пізно – це в будь-якому випадку дасть ефект оздоровлення тою чи іншою мірою. У жінок, які кидають курити, це сприяє оздоровленню не тільки легень, але і нирок, сечового міхура, судин.

Контролюйте основні показники роботи організму.

Рекомендується щороку проходити скринінг рівня холестерину та цукру в крові. Не менш важливо стежити за артеріальним тиском.

Перевіряйте зір.

Після 40 років дуже багато жінок стикаються з проблемами зору. Раз на рік корисно проходити повний огляд органів зору – при такому огляді лікар може помітити не тільки ознаки очних порушень, але і діабету або інсульту.

Відвідуйте планово свого гінеколога. 

Достатньо раз на рік пройти скринінг на рак шийки матки та УЗД матки і яєчників. Також не забувайте про молочні залози. Після 40 років дозволяється робити і УЗД молочних залоз, і мамографію.

Читайте також: Причини рясних місячних: консультація гінекологині зі Старої Вижівки. 

Коментар
24/07/2024 Вівторок
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром