На Старовижівщині поширили новину про пекельну спеку: що з цим не так

У старовижівській спільноті у фейсбуці поширили новину «Синоптики попередили українців про +39 градусів: в яких областях чекати пекельної спеки».
Журналісти Район.Стара Вижівка проаналізували цю публікацію і визначили, чи варто вірити подібним інформаціям.
У заголовку ідеться про те, що такий прогноз дали саме синоптики. Натомість у тексті коментарів від фахівців немає, а є посилання на джерело − сайт Gismeteo.
Читача вже вводять в оману тим, що вказують не те джерело інформації. Привертає увагу гучний та кричущий заголовок, але наскільки він відповідає дійсності?
Навіть якщо перейти за вказаним джерелом − відомим сайтом погоди, на яке посилаються у публікації, можна переконатися, що інформація не збігається з тією, яку надали в новині.
Зокрема, у публікації йдеться, що на Закарпатті на позначці +39 градусів стовпчики термометрів триматимуться 27 липня. Натомість сайт 21 липня показує, що 27 липня температура в Ужгороді буде +29 градусів.
Тобто, прогноз на сайті є, але якщо ви будете кожного дня заходити на нього і спостерігати, то будете бачити, що інформація змінюватиметься. Буде постійне уточнення цього прогнозу.
Про те, чому не слід повністю довіряти подібним інформаціям, розлого йдеться в статті Катерини Гончарової Чому не варто вірити прогнозам в інтернеті.
Зокрема, у статті навели коментар синоптикині Наталки Діденко.
«Довгострокові прогнози недостовірні: передбачити, йтиме через пів року дощ чи падатиме сніг, — нереально», − зазначила синоптикиня Наталка Діденко.
Спеціалістка каже, що так звані погодні сайти не є фаховими метеорологічними проєктами і тому вводять користувачів в оману.
«Зараз нас вводять в оману сотні так званих погодних сайтів. Але 90% із них — це комерційні проєкти. Вони беруть якусь одну модель визначення погоди, яких насправді є десятки, і синоптик має промоніторити практично всі ці моделі, співставити дані. А часом такі сайти й не беруть ніякої моделі взагалі. Натомість малюють красиві картинки − хмаринки, сонечка, ставлять цифри. Усе решта − це реклама», — пояснює фахівчиня.
Сайт Гідрометцентру — це головне джерело офіційного прогнозу погоди в Україні.
ВИСНОВОК
Поширена новина про пекельну спеку вводить читача в оману та містить очевидні перебільшення. На точність такого прогнозу, який зроблений на основі даних сайту погоди, не варто сподіватися.
Читайте також: Старовижівчани поширюють фейк про оновлення стрічки у фейсбуці.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром