У Смідині обговорили перспективи виробництва органічних продуктів

09 Червня 2022, 18:43
У Смідині обговорили перспективи виробництва органічних продуктів 517
У Смідині обговорили перспективи виробництва органічних продуктів

У селі Смідин, що на Старовижівщині, організували тренінг для представників влади, фермерів та всіх зацікавлених.

Про це написали на сайті Волинського Інституту Права.

Багато українців чули про органічну продукцію, але значно менше реально розуміють, що це таке. Одні переконанні у її користі, а інші впевненні, що то просто мода або рекламна хитрість. Де правда, а де міф? Яка перспектива її вирощування на Волині? Саме про це йшлося під час тренінгу.

Органічні продукти – це такі, при виробництві яких:

  • у рослинництві заборонено використовувати ядохімікати для боротьби з бур’янами, шкідниками й хворобами рослин, а також мінеральні добрива синтетичного походження. При цьому захист рослин здійснюється переважно препаратами натурального походження, а для живлення ґрунту й рослин використовуються органічні добрива;
  • у тваринництві не дозволяється застосовувати стимулятори росту, гормони й антибіотики, а для лікування тварин використовуються профілактичні засоби й гомеопатичні препарати.

«Цінність органічної продукції не лише в тому, що вона корисна для здоров’я. З її споживанням змінюються свідомість, ставлення до їжі та життя в цілому», – зазначила тренерка заходу, провідна фахівчиня органічного компонента швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» Олена Свиріпа.

Також вона додала, що в нашій державі подібне виробництво не достатньо розвинене, а в нових реаліях труднощів стало ще більше. Водночас для цієї справи Україна в цілому і Волинь зокрема мають чимало позитивних передумов. До прикладу, у нас є багато земель, які не використовуються та знаходяться далеко від великих промислових міст і доріг.

«Розвиток цієї справи, як і будь-якої іншої, залежить від людей та їх бажання. Друге – розуміння, що це не буде легко, але є перспективи. Чи можливо цим займатися у Смідинській громаді? У нас багато полів не оброблялися останніх 5 – 10 років. Було б круто, якби на цих землях хтось розпочав таку справу» – вважає голова Смідинської громади Оксана Піцик.

До слова, шанси на те, що її сподівання можуть стати реальністю, є. Такі припущення фахівці Волинського Інституту Права роблять насамперед через те, що в громаді живуть не лише зацікавлені цією темою люди, а й такі, які роблять перші кроки на шляху органічного виробництва.

«За ним майбутнє, бо розширює аудиторії покупців у двічі. Весь світ хоче їсти здорову їжу. Смідину вигідне вирощування органіки, бо ми близько до Європи і люди є для роботи.  Я вирощую ехінацею. Роблю це органічним методом, але поки без сертифікації. Вперше сію маленьку площу, вчуся», – каже один із учасників заходу Микола.

Крім місцевих жителів до тренінгу в онлайн форматі долучилися й запрошені спікери. Зокрема, заступник голови Прилісненської громади Олексій Гнатюк поділився їх досвідом у виробництві органіки, а представниця ТОВ «Органік стандарт» Віра Пасацька розповіла про вимоги до сертифікації та обігу такої продукції.

«Захід видався змістовним. Ті, хто вперше почув про органіку, зміг розвінчати різні міфи та дізнатися багато цікавого і корисного. Учасники, які вже давно в темі, отримали важливі поради від фахових експертів», – зазначила організаторка  тренінгу, керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Зауважимо, що це не єдине навчання на екологічну тематику, яке цієї весни відбулося у Смідині. Так, у квітні тут провели тренінг з основ компостування.

Довідково:

Ці заходи організував Волинський Інститут Права за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

 

Коментар
Код блоку:
29/09/2022 Четвер
29.09.2022
28.09.2022
Афіша