Жителя Рокити впіймали на підпалі сухої трави

20 Квітня 2022, 10:22
Жителя Рокити впіймали на підпалі сухої трави 787
Жителя Рокити впіймали на підпалі сухої трави

Рятувальники закликають населення не палити суху траву.

Про це ідеться у повідомленні, опублікованому на сайті Смідинської громади.

На території Ковельського району з початку року та станом на ранок 18 квітня 2022 року виникло та зареєстровано 123 пожежі сухої трави на площі близько 201 гектара, а також три пожежі сміття на відкритій території.

Рятувальники району постійно проводять профілактичні рейдові заходи з метою попередження пожеж та їх розповсюдження в екосистемах, виявлення таких загорань сухостою та встановлення винних осіб, притягнення останніх до адміністративної відповідальності.

Під час рейдових заходів та по факту пожеж виявили осіб, які випалювали суху рослинність, а саме в:

  • с. Обенижі, гр-ка. Наталія Г.,
  • м. Ковель, гр. Олег І.,
  • с. Кропивники, гр. Степан Ш.,
  • с. Рокита, гр. Олександр Я.,
  • с. Дубове, гр. Григорій Ш.,

Цих осіб притягнули до адміністративної відповідальності згідно статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у вигляді штрафу на суму від 3060 до 6120 гривень.

Всього за цією статтею працівники Ковельського районного управління станом на 18 квітня 2022 року склали вже 30 адміністративних протоколів.

Служба порятунку закликає суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Перш за все не слід випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.

Пам’ятайте, що спалювання сухостою може спричинити такі тяжкі наслідки, як загибель громадян, перекидання вогню на житлові, дачні, господарчі будинки та споруди, руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин, а також неконтрольоване поширення вогню може призвести й до масштабних пожеж торфовищ та лісових масивів.

Як результат, на ліквідацію таких пожеж держава витрачає значні матеріально-технічні резерви, які у теперішній нелегкий час і так є дуже необхідними.

Нагадуємо, що за чинним законодавством, порушники правил пожежної безпеки нестимуть адміністративну та кримінальну відповідальність.

Читайте також: Жителям Смідинської громади розповіли, як утилізовувати сміття з користю. 

 

Коментар
Код блоку:
11/08/2022 Четвер
11.08.2022
10.08.2022