Жителям Смідинської громади розповіли, як утилізовувати сміття з користю

15 Квітня 2022, 13:18
Тренінг 494
Тренінг

У Смідині провели тренінг з основ компостування.

Захід організували 7 квітня. Про це Район.Стара Вижівка повідомили у Волинському Інституті Права. 

На тренінгу ішлося про те, як зробити скошену траву, кавову гущу, листя, тирсу, недоїдки та інші відходи корисними для навколишнього середовища.

 «Минулого року розпочався наш проєкт, мета якого зробити політику Смідинської громади з охорони навколишнього середовища більш системною, а її мешканців екологічно свідомими. Для цього вже напрацьовуються відповідні зміни до стратегії розвитку за участю посадовців, депутатів та активних мешканців. А ще для досягнення задуманого ми організовуємо різні заходи. Навчання з компостування – одне з того, що ми вже давно запланували», – розповіла керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.

Для більшої результативності організатори тренінгу відмовилися від лекційного формату і зробили більший акцент на розмові та мозковому штурмі. До прикладу, учасників навчання поділили на три групи, щоб напрацювати кроки і способи створення компостера для домашнього господарства, комунальної установи та для всього села. Важливо, що присутні активно долучилися до виконання цих завдань: давали свої пропозиції та активно дискутували.

«Усім нам хочеться, щоб відходів на смітниках було менше. Компостування – це якраз можливість на це вплинути. Група, в якій я працював, обговорювала створення компостерів у комунальних установах. Ми прийшли до висновку, що запровадити таку практику цілком реально. Потрібно лише визначити відповідальних осіб та бажання цим займатися», – каже депутат Смідинської громади Сергій Мізовець.

Також  під час заходу чимало йшлося й про те, що можна і не варто класти до компостера. До прикладу, жир, олію, рибу, кістки, м’ясо, відходи життєдіяльності тварин, молочка – неприпустимі, а овочі та фрукти, листя, солома, папір, кавова гуща, чайна заварка, пір’я, скошена трава – навпаки.

«Наприкінці заходу тренерка запитала: чи реально масово компостувати у нашій громаді? Я вважаю, що так, але потрібно підвищувати обізнаність людей і їхню мотивацію. У моїй сім’ї саме в такий спосіб й утилізовують органіку. Тому з власного досвіду скажу, що користі більше, ніж клопотів», – зазначила голова Смідинської громади Оксана Піцик.

Учасники заходу напрацювали план дій із популяризації та поширення ідеї правильного компостування. Адже чим більше людина знає, тим більше вмотивована до змін.

Довідково: 

Тренінг організував Волинський Інститут Права за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

Читайте також: У Яревищі організували толоку. 

Коментар
Код блоку:
04/10/2022 Вівторок
04.10.2022
03.10.2022