Знищив дві ворожі БМД та багато окупантів: останній бій десантника із Сереховичів

11 Квітня 2022, 10:44
Володимир Балюк 1280
Володимир Балюк

Десантник Володимир Балюк із села Сереховичі, що на Старовижівщині, загинув на півдні України у важкому бою.

Про це повідомило командування десантно-штурмових військ ЗСУ у фейсбуці.

Сержант Володимир Балюк був взірцевим представником сучасного сержантського корпусу десантно-штурмових військ Збройних сил України. У нього була висока професійна підготовка, чималий бойовий досвід та участь у міжнародних навчаннях.

Він обіймав одну з ключових посад в бойових підрозділах 80 окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗСУ – був головним сержантом десантно-штурмової роти.

Під час бою 5 квітня на півдні України з переважаючими силами противника Володимир Балюк героїчно загинув. У бою він особисто знищив дві ворожі БМД та чимало живої сили противника.

Про свого бойового побратима Володимира Балюка – «Балу» – розповів офіцер-десантник з позивним «Одін», його друг та безпосередній командир.

«Володя – учасник АТО та ООС, обіймав посаду головного сержанта нашої десантно-штурмової роти. Він був надійним, спокійним та виваженим, чесним і справедливим чоловіком. Не було таких питань, які б він не зміг вирішити. У нього завжди все виходило: у службі, спорті та інших справах. «Балу» завжди брав призові місця у змаганнях по практичній стрільбі та кросфіту. Планував продовжувати та розвивати свою військову кар'єру….», − розповів командир загиблого воїна.

Підрозділ, в складі якого Володимир командував штурмовою групою, 5 квітня вів наступальні дії. Десантники мали закріпитися в одному з населених пунктів на півдні України. Проте противник, щоб зірвати наш наступ, кинув танки, бронетехніку та чимало живої сили.

«Зав’язався важкий, жорсткий та потужний бій. Несподівано, на правому фланзі з’явилася ворожа бойова машина десанту, яка йшла прямо на наші бойові позиції. Володимир помітив бойову машину та відразу «підсмажив» її з «Джавеліну». За кілька хвилин з’явилася ще одна БМД противника. Володимир миттєво схопив до рук «NLAW» та підбив дугу «Беху». Вона теж запалала», – розповів побратим Володимира Балюка. 

Читайте також: Загинув у бою, знищивши кілька одиниць ворожої техніки: спогади про Героя зі Старовижівщини. 

Бій продовжувався. Контратака окупантів захлеснулася. Рашисти почали відступати, прикриваючи свій відхід вогнем з усього наявного озброєння. Саме в цей момент Володимир отримав смертельне осколкове поранення.

Загалом під час того бою штурмова група, якою командував сержант Володимир Балюк, знищила чотири БМД та багато окупантів, а інші підрозділи 80-ї окремої десантно-штурмової бригади – спалили п’ять російських танків та ліквідували кілька десятків живої сили росіян.

«Знаєте, мені досі не віриться, що Володі з нами нема. Я чомусь думаю, що він все одно десь тут поруч, просто ми його не бачимо. І вже з неба він буде допомагати нам далі знищувати ворога та гнати його з нашої рідної землі», − продовжив командир.

За проявлену особисту мужність та героїзм, стійкість та рішучість під час відсічі і стримування збройної агресії російської федерації головний сержант десантно-штурмової роти Володимир Балюк представлений до звання Герой України (посмертно).

Нагадаємо, попрощалися із загиблим воїном у рідному селі 8 квітня. 

Коментар
Код блоку:
19/08/2022 П'ятниця
19.08.2022
18.08.2022