Як застосовують РРО ФОП – платники ЄП другої – четвертої груп

18 Лютого 2022, 09:11
Застосування РРО 520
Застосування РРО

У Секторі інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області розповіли про застосування РРО для ФОП – платники ЄП другої – четвертої груп.

При продажу булочних, кондитерських і порційних кулінарних виробів, морозива, безалкогольних напоїв, сувенірів, іграшок і надувних кульок з розносок та ручних візків у театрально-видовищних та спортивних закладах суб’єктам господарювання, у тому числі фізичним особам – підприємцям – платникам єдиного податку другої – четвертої групи, дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмних РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, незалежно від річного обсягу розрахункових операцій, — звертають увагу в ГУ ДПС у Волинській області.

Відповідно до п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмні РРО (далі – ПРРО) не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.

Читайте також: Чи застосовують бізнес й ФОПи другої – четвертої груп РРО при роздрібній торгівлі на ринках, ярмарках

Постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року № 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Постанова № 1336) затверджено Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій (далі – Перелік).

Згідно з п. 26 Переліку при продажу булочних, кондитерських і порційних кулінарних виробів, морозива, безалкогольних напоїв, сувенірів, іграшок і надувних кульок з розносок та ручних візків у театрально-видовищних та спортивних закладах суб’єктам господарювання дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО та/або ПРРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

Пунктом 2 Постанови № 1336 встановили, що для форм і умов проведення діяльності, визначених, зокрема, у п. 26 Переліку, граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій не встановлюється.

Читайте також: Кабмін уточнив, кому з ФОП можна працювати без касових апаратів

 

Коментар
Код блоку:
27/11/2022 Неділя
27.11.2022
26.11.2022