У школі в Сереховичах нарешті тепло

04 Лютого 2022, 12:30
У школі в Сереховичах нарешті тепло 661
У школі в Сереховичах нарешті тепло

Школу у Сереховичах збудували понад 60 років тому, з того часу в систему опалення не втручалися. А вона постійно виходила з ладу, через що дітям доводилося мерзнути, а рятувальникам регулярно виїжджати налаштовувати систему заново. 

Минулоріч вирішили: їй потрібні не налаштування, а повна заміна, яка вартувала пів мільйона гривень. Про це пише 12 канал. 

 

«Часто система виходила з ладу. Налагоджували спільними зусиллями з сільською радою», – пригадує директорка школи Євдокія Романюк.

І розуміли: на часі питання заміни системи опалення. Фінансової автономії у школи, звісно, немає.

 

«Лишніх коштів, як завжди, не вистачає. Потреба – величезна, в нас аварії постійні, 5-6 проривів – це гарантовано. А ще – тепловтрати», – каже голова Сереховичівскої громади Ростислав Шиманський.

Тож і на платіжки за тепло, якого майже не було, доводилося викладати захмарні суми. Нині ж на комуналці ще й можуть економити. Адже у школі врешті замінили систему опалення. Зокрема, замінили котли, переобладнали котельню, поставили додаткові насоси.

Тішаться, що народний депутат, до якого звернулися, не розводив руками. Натомість добився, щоб завдяки розподілу коштів держави на соціально-економічний розвиток громад на реконструкцію селяни отримали понад пів мільйона гривень.

«Звичайно, ми б таких коштів не віднайшли. Якби Степан Івахів нас не почув, цю проблему відклали б у довгий ящик, викидали б свої кошти в паливо, ремонтували б постійно. Оскільки наша школа автономії немає, то платимо з бюджету громади», – каже Ростислав Шиманський.

«Хочу подякувати Степану Петровичу Івахову за допомогу як в реконструкції системи опалення, так і в обладнання наших кабінетів. Допомога була відчутною», – додає вдячна директорка школи Євдокія Романюк.

Коментар
06/07/2022 Середа
06.07.2022