Українці змінять час на «зимовий»

30 Жовтня 2021, 11:58
Українці змінять час на «зимовий» 396
Українці змінять час на «зимовий»

Переведення годинників означатиме, що світловий день стане коротшим, а брак сонячного світла позначається на загальному самопочутті.

Про це повідомили у МОЗ.

У ніч проти 31 жовтня Україна змінить час на «зимовий». Тобто о 4 годині ранку стрілки годинника потрібно буде перевести на одну годину назад.

Зміна світлового дня може спричиняти дратівливість і відчуття стомленості. Ось кілька порад, які будуть корисними для здоров’я:

  • При можливості виходьте на вулицю в денну пору доби

Це один зі способів отримання вітаміну D. У час, коли ніч стає довшою, а день — коротшим, ми ризикуємо мати дефіциту цього вітаміну. Тож варто проконсультуватися з лікарем щодо приймання профілактичної дози вітаміну D.

Читайте також: Як виходити заміж стільки разів, скільки захочете #ЧитанняНаРайоні

  • Підготуйте організм до раптової зміни графіку

За кілька днів до переведення годинників спробуйте лягати спати на 15–20 хвилин пізніше. Він має бути регулярним і мати приблизно однакову тривалість.

  • Дотримуйтеся гігієни сну

Відкладіть телефон щонайменше за годину до сну. Світло екранів стимулює мозок, перешкоджає виробленню мелатоніну, гормону, який спричиняє сонливість. Замість перегляду телевізора оберіть читання книги, прийміть теплий душ та приглушіть світло.

  • Додайте активності у своє життя

Навіть легка руханка покращить ваш сон. Проте тренуйтеся не пізніше ніж за чотири години до відпочинку, оскільки підвищення температури тіла може ускладнити процес засинання.

  • Вечеряйте в один і той самий час

Їжте більше білків та корисної клітковини, менше вуглеводів. Наші цикли сну і спосіб харчування пов’язані між собою. Намагайтеся не переїдати.

Ці поради корисні не лише в період короткого світлового дня.

Коментар
16/01/2022 Неділя
16.01.2022
15.01.2022
14.01.2022