Жителів Смідинської громади закликають не палити суху траву

21 Квітня 2021, 13:00
747

Жителів громади закликали не випалювати сухостій, минулорічне листя та сміття.

Пожежі в екосистемах можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, руйнування родючого шару ґрунту та загибель тварин. Про це йдеться на сторінці Смідинської громади у фейсбук.

За самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та у складних випадках і кримінальна відповідальність. Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях, у населених пунктах передбачена адміністративну відповідальність у вигляді штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб − від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб − від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально-небезпечним способом. Винних осіб можуть покарати штрафом від 5100 гривень до 8500 гривень або можливе обмеження волі на строк від двох до п’яти років.

У разі виявлення неправомірної поведінки або пожежі жителів громади просять негайно повідомити про це, звернувшись до аварійно-рятувальної служби (101) та поліції (102).

Читайте такожУ Смідинській громаді упорядковують дорожнє узбіччя. 

Коментар
Код блоку:
01/10/2022 П'ятниця
30.09.2022