Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

У старовижівських лісах вполювали вовчицю

11:00 24.01.2021
5095

Сліди сіроманців мисливці виявили в перші дні нового року.

Востаннє на Старовижівщині вовка вполювали ще з десяток літ тому. Він заважив аж 85 кілограмів. Надалі якщо ці хижі тварини й заходили на нашу територію, то практично не затримувались. Тобто у нас помічали лише сліди прохідних вовків, які мігрували в інші ліси.

«Очевидно, що вони прийшли із Любомльщини і промишляли у нас близько трьох тижнів. За цей час встигли наробити шкоди. Зокрема, загризли козу, рештки якої були виявлені у наших угіддях. Але зрозуміло, що жертвою хижаків була не лише вона», − каже головний інженер державного підприємства «Старовижівське лісове господарство» Олександр Маркевич.

Якби не сніг, то вовки могли б у нас погостювати значно довше. А так на білій ковдрі, яка у ці дні огорнула землю, стало видно, де саме вони ходять.

«Їх було троє. Щоб вийти на слід, довелося вивчати повадки хижаків, враховувати з приводу організації полювання на них досвід старших колег. Так, виявляється, вовк залягає у другій половині дня. Полює вночі, а потім ще до полудня переходить з місця на місце», − продовжує Олександр Володимирович.

Мисливцям вдалося поранити вовчицю. У таких випадках інші тварини залишають її. Проте вона також не зупинилась і продовжувала свої мандри. 16 січня у полюванні на неї, яке влаштували в сьомаківських лісах, взяли участь до чотирьох десятків чоловік. Пройти за нею довелось понад двадцять кілометрів.

Хижу тварину виявили в урочищі Вижок біля так званого третього пункту Сьомаківського лісництва, що розташоване між Рудкою, Сьомаками і Галиною Волею. Фартовими і влучними мисливцями виявились Сергій Максимук, Анатолій і Григорій Хомичі, котрі записали трофей на свій рахунок.

Заважила вовчиця майже 49 кілограмів. За словами Олександра Маркевича, її передали таксидермістам для виготовлення опудала. Двоє інших сіроманців, схоже, розділились і пішли далі. Сліди одного повели на Любомльщину, іншого – у напрямку на ратнівські ліси. Звідти вони, можливо, знову перекочують на територію Білорусі, звідки здебільшого і приходять до нас.

До речі, чотири роки тому у Любомльському районі за день вполювали аж шістьох вовків, а в січні 2019-го двох сіроманців застрелили мисливці на Камінь-Каширщині.

Юрій КОВАЛЬ

Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
8 березня
Сьогодні
Вчора
06.03.2021
05.03.2021
04.03.2021
03.03.2021
02.03.2021
01.03.2021