Чому фізична активність важлива під час карантину

17 Січня 2021, 14:00
Фото ілюстративне 638
Фото ілюстративне

Через пандемію COVID-19 багато з нас змушені залишатися вдома й набагато більше часу проводити в сидячому положенні.

Рекомендації для підтримання нормального рівня фізичної активності Центру громадського здоров’я України оприлюднили на сайті Старовижівської районної державної адміністрації.

Регулярна фізична активність важлива як ніколи, бо вона:

  • корисна не тільки для тіла, але і для розуму, адже допомагає знизити високий артеріальний тиск, контролювати вагу, зменшити ризик серцево-судинних захворювань, інсульту, діабету другого типу та різних видів раку − захворювань, які часто підвищують сприйнятливість до COVID-19.
  • зміцнює скелетно-м’язові тканини, розвиває координацію й рівновагу й підвищує загальний тонус організму. Вправи на рівновагу дають змогу літнім людям уникати падінь і травм.
  • корисна для психіки, оскільки знижує ризик депресії та зниження когнітивних можливостей, віддаляє наступ деменції та покращує загальне самопочуття. А також може допомогти дотримуватися чіткого розпорядку дня і спілкуватися із сім’єю і друзями.

У Всесвітній організації охорони здоров’я є рекомендації щодо рівнів фізичної активності для різних вікових груп, аби підтримувати здоров’я й гарне самопочуття.

Всім дітям молодшого віку рекомендується не менше 180 хвилин на день займатися різними видами фізичної активності будь-якої інтенсивності. Дітям у віці 3–4 років варто не менше 60 хвилин зазначеного часу займатися фізичною активністю помірної і високої інтенсивності.

Всі діти й підлітки у віці 5–17 років повинні щодня не менше 60 хвилин займатися фізичною активністю помірної і високої інтенсивності. А тричі на тиждень слід включати вправи на розвиток скелетно-м’язових тканин.

Всі дорослі люди віком від 18 років повинні приділяти не менше 150 хвилин на тиждень фізичній активності середньої інтенсивності або не менше 75 хвилин на тиждень занять високої інтенсивності. Для додаткового зміцнення здоров’я дорослим рекомендується збільшити тривалість занять до 300 хвилин на тиждень. Для підтримки і зміцнення скелетно-м’язової системи слід принаймні двічі на тиждень виконувати силові вправи, які задіюють основні групи м’язів.

Літнім людям з обмеженою мобільністю варто щонайменше тричі на тиждень виконувати вправи на рівновагу, що запобігають ризику падінь.

Пам’ятайте: навіть коротка розминка з легким фізичним навантаженням, як-то ходіння або зарядка протягом 3–4 хвилин, допоможе вам зняти м’язове напруження й поліпшити кровообіг і роботу мускулатури.

Оберіть вид фізичної активності, який до вподоби саме вам: біг, прогулянка на свіжому повітрі, прибирання квартири, йога, танці тощо. Головне, щоби такі заняття були регулярними.

 

Коментар
20/05/2022 П'ятниця
20.05.2022
19.05.2022
18.05.2022