Хто має право на дострокове призначення пенсії

13 Вересня 2020, 10:10
Гроші / Фото ілюстративне 1469
Гроші / Фото ілюстративне

Основною умовою призначення пенсії є страховий стаж.

Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років мають особи за наявності страхового стажу не менше як 25 років.

До 2028 року щорічно з 1 січня розмір необхідного страхового стажу буде  зростати на 1 рік.

Отже, з 1 січня 2020 року – 27 років, а вже на 1 січня 2021 року – 28 років. З 1 січня 2028 року необхідний страховий стаж становитиме 35 років, роз'яснює Лідія Вашерук, начальниця Любомльського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян.

Проте є умови, за яких можна отримати пенсійні виплати достроково і за наявності меншої кількості років стажу.

Зокрема, жінки, які народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку та матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до цього віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років і за наявності не менше 15 років страхового стажу.

При цьому інвалідами з дитинства є також діти-інваліди у віці до 18 років.

Таким чином, для дострокового виходу на пенсію матері дитини-інваліда обов'язковими умовами є:

  • вік матері – не менше 50 років;
  • страховий стаж матері – не менше 15 років;
  • дитина щонайменше до 6 років виховувалася в сім'ї;
  •  дитина має статус дитини-інваліда або інваліда з дитинства.

Для оформлення документів на призначення (перерахунок) пенсій матерям інвалідів з дитинства, які виховали їх до шестирічного віку факт народження дитини встановлюється на підставі свідоцтва про народження, а її виховання до зазначеного віку – на підставі свідоцтва про народження чи паспорта дитини.

Читайте також: Скільки років стажу потрібно, щоб вийти на пенсію

Визнання особи інвалідом з дитинства або дитиною-інвалідом засвідчується випискою з акта огляду МСЕК, медичним висновком закладів охорони здоров'я, посвідченням одержувача допомоги, довідкою органу, що призначає допомогу, про період призначення допомоги.

Якщо дитина визнана дитиною-інвалідом після досягнення шестирічного віку або інвалідом з дитинства після досягнення вісімнадцятирічного віку, надається відповідно висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що вона мала медичні показання для визнання її дитиною-інвалідом до досягнення шестирічного віку.

Якщо у вас склалися зазначені умови та наявні необхідні документи, ви можете скористатися правом призначення пенсії на пільгових умовах.

Будь-яку довідкову інформацію вам нададуть фахівці головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області за телефонами гарячих ліній, розміщеними на інформаційній сторінці головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (https://www.pfu.gov.ua/vl)». 

Читайте також: Уряд підвищив посадові оклади працівникам бюджетної сфери

Коментар
22/09/2021 Середа
22.09.2021
21.09.2021
20.09.2021