Гроші замість «пакунку малюка»: як це працюватиме з 1 вересня

31 Серпня 2020, 14:55
Пакунок малюка / Фото ілюстративне 2186
Пакунок малюка / Фото ілюстративне

В Україні з 1 вересня запрацює новий механізм отримання грошової компенсації одноразової допомоги «пакунок малюка».

Про це повідомляють у Міністерстві соціальної політики.

Відтепер у батьків є право обирати, що для їхнього малюка є необхідним: чи потрібен їм одяг, якщо в них вже є діти, особливо діти які мають маленьку різницю у віці, або якщо дитина має алергію і їй не підходять засоби, передбачені у натуральній формі пакунку.

Отримати грошову компенсацію замість одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» можуть:

  • громадяни України, іноземці та особи без громадянства у яких народилася дитина та які разом з нею на законних підставах проживають на території країни, є її батьками;
  • патронатні вихователі прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни (якщо батьки відмовилися від новонародженої дитини в пологовому будинку (відділенні), перинатальному, неонатальному центрі).

Крім того, громадяни, які у 2020 році не отримали «пакунок малюка» в натуральному вигляді, можуть звернутися за грошовою компенсацією протягом 12 місяців від дня народження дитини.

«ПриватБанк» відкриває поточний рахунок отримувачу грошової компенсації зі спеціальним режимом використання та отримання картки для виплат «пакунок малюка».

Після зарахування коштів на картку для виплат «пакунок малюка» отримувачі самостійно витрачають гроші виключно на купівлю дитячих товарів та товарів для породіллі, придбати які можна у закладах торгівлі та інтернет-магазинах, які приєдналися до реалізації пілотного проєкту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

У Мінсоцполітики наголошують, що кошти можна витратити протягом року з дня їх зарахування на рахунок.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів на засіданні 29 липня прийняв рішення про запровадження виплати 5 тисяч гривень на одного новонародженого замість видачі «пакунків малюка».

Читайте також: Скільки років стажу потрібно, щоб вийти на пенсію

До старовижівського районного бюджету додадуть грошей

Коментар
16/01/2022 Неділя
16.01.2022
15.01.2022
14.01.2022