На Старовижівщині медичні заклади хочуть передати у власність громад

25 Липня 2020, 12:00
1549

17 липня Верховна Рада України прийняла постанову «Про утворення та ліквідацію районів».

Відтак у Волинській області утворили 4 райони. Старовижівщина увійде до новоствореного Ковельського району  – повідомляють у пресслужбі РДА.

Оскільки обрані райради нових районів з дня набуття ними повноважень є правонаступниками всього майна, прав та обов’язків районних рад, території яких було включено до складу відповідного нового району, набуло актуальності питання щодо співфінансування, реорганізації установ районної комунальної власності та передачі їх у власність об’єднаних територіальних громад, які утворені в районі.

Найбільш гостро це стосується КНП «Старовижівська центральна районна лікарня», КНП «Старовижівський центр первинної медичної допомоги» та центру надання адміністративних послуг районної державної адміністрації.

З цього приводу голова райдержадміністрації Максим Приймачук, заступник голови районної ради Роман Цалай, заступник голови РДА Валентин Чих провели зустріч з головами ОТГ, аби спільно обговорити правові підстави, механізми та проблемні аспекти, які виникнуть в процесі передачі об’єктів спільної власності територіальних громад району в комунальну власність ОТГ.

Адже, на переконання керівників району, ті будівлі та майно, які нині є у районній комунальній власності, необхідно залишити старовижівчанам.

Свої позиції щодо піднятих питань озвучили директорка КНП «Старовижівський центр первинної медичної допомоги» Наталія Капітула, директорка КНП «Старовижівська центральна районна лікарня» Тетяна Свіржевська, голови ОТГ – Оксана Піцик, Володимир Семенюк, Ростислав Шиманський та Анатолій Костючик.

В підсумку вирішили продовжити вивчати механізми передачі об’єктів спільної власності територіальних громад та практики інших районів, щоб вийти на узгоджені позиції щодо подальшого реформування та використання установ районної комунальної власності, виходячи з інтересів жителів району.

Читайте також: «Ситуація невтішна», – як проходять жнива на Волині

Коментар
14/06/2021 Понеділок
14.06.2021
13.06.2021
12.06.2021
11.06.2021