Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Чи обов'язково залишати рюкзак чи сумку в комірчині супермаркету?
Чи обов'язково залишати рюкзак чи сумку в комірчині супермаркету?

Чи обов'язково залишати рюкзак чи сумку в комірчині супермаркету

11:27 26.07.2020
330

Завітавши до торгового центру, ви маєте право не здавати ваші особисті речі до камери схову, хіба що, наприклад, ваша сумка важка і ви не хочете з нею ходити, оскільки такий обов’язок жодним чинним нормативно-правовим актом не передбачений.

Про це повідомляють у Держпродспоживслужбі Волині.

Нині у більшості магазинів можна побачити табличку з написом «Адміністрація не несе відповідальності за речі, залишені в камері схову». На думку експертів, це парадокс, адже насправді саме адміністрація магазину бере на себе обов’язок зі збереження речей, які покупець залишив. Це випливає з положень законодавства.

Згідно з Цивільним кодексом, коли людина залишає в камері схову магазину свою річ, зачиняє її на ключ та забирає його, то між покупцем та магазином формально укладається договір зберігання. Підтвердження укладення договору зберігання – номерний жетон або ключ від камери схову з порядковим номером, який надає відвідувачеві магазин, тобто зберігач.

Читайте також: Що робити, коли через власну необережність ви розбили скляну тару або пошкодили товар в супермаркеті

З цього моменту торговий заклад несе відповідальність за збереження залишених речей, як зберігач, відшкодовує збитки за втрату (нестачу) або пошкодження речі, прийнятої на зберігання згідно з нормами статей 942, 949–951 Цивільного кодексу України.

Крім того, у п. 21 Постанови Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 № 833 «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів» зазначено, що суб'єкт господарювання зобов'язаний забезпечити доступ споживачів до торговельних об'єктів без здавання на збереження особистих речей, крім товарів, реалізація яких здійснюється у таких торговельних об'єктах, та створити умови для збереження речей споживачів, у разі, коли вхід до торговельного об'єкта з товарами, які реалізуються в таких закладах, заборонений.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
14 серпня
Сьогодні
Вчора
12.08.2020
11.08.2020
10.08.2020
09.08.2020
08.08.2020
07.08.2020