Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Усім доброго ранку та гарного дня!
Усім доброго ранку та гарного дня!

20 травня: події, дати, іменини

07:12 20.05.2020
657

Доброго ранку, читачі. Сьогодні середа, 20 травня.

Всесвітній день метролога

Всесвітній день метролога вибрано в ознаменування підписання 20 травня 1875 в Парижі, на міжнародній дипломатичній конференції знаменитої «Метричної Конвенції». Метрологія зародилася в далекій давнині і по словотворенню означає «наука про виміри». Метрологія проникає в усі науки і дисципліни, які мають справу з вимірюваннями і є для них єдиною наукою.

Всесвітній день травматолога

Традиційно своє професійне свято «Всесвітній день травматолога» лікарі травматології відзначають 20 травня. Травматологія, суть хірургія ушкоджень, прародителька всіх хірургічних спеціальностей, отримала свій розвиток в результаті неминучості травм та поранень у всі часи і народи. Лікарі травматології кожен день стикаються з безліччю найрізноманітніших травм своїх пацієнтів, іноді трапляються дуже складні і важкі випадки, але завжди можна розраховувати на їхній досвід і компетентність.

20 травня в Україні – День банківських працівників України.

Цим святом держава, відповідно до Указа Президента України від 6 матра 2004 року № 316/04, підкреслює важливу роль банківської системи і значний внесок банківських працівників у розвиток економіки України та забезпечення її фінансової стабільності.

За роки незалежності в Україні побудована сучасна кредитно-фінансова система, запроваджена національна грошова одиниця, забезпечена її стабільність. Національний банк України створив електронну систему проведення розрахунків між банківськими установами та суб’єктами господарювання, казначейство, інші установи, організації та підприємства, які забезпечують повноцінне функціонування системи банків країни.

День ангела святкує Антон, Іван, Йосип, Михайло, Семен, Степан, Фаддей.

Цей день в історії:

 • 1873 – Леві Штраус випустив на ринок блакитні джинси.
 • 1875 – в Парижі 17 держав підписали Метричну конвенцію щодо впровадження єдиної метричної системи.
 • 1899 – Джекоб Герман став першим водієм, якого було заарештовано за перевищення швидкості – він «мчав» по одній з вулиць Нью-Йорка зі швидкістю 20 км/год.
 • 1905 – у Києві відкрито Михайлівський механічний узвіз.
 • 1927 – американський льотчик Чарлз Ліндберг розпочав перший безпосадковий трансатлантичний переліт.
 • 1961 – засновано Шевченківську премію.
 • 1961 – за створення Української робітничо-селянської спілки Львівський обласний суд засудив Левка Лук’яненка до смертної кари, а його товаришів – до різних термінів позбавлення волі.
 • 1980 – на референдумі в канадській провінції Квебек 59,9 % виборців висловилися проти від’єднання від Канади.
 • 1985 – Ізраїль під наглядом Міжнародного комітету Червоного Хреста звільнив 1150 ув’язнених в обмін на звільнення трьох останніх ізраїльських солдат, яких утримували палестинці.
 • 1991 – Верховна Рада СРСР ухвалила рішення про спрощення виїзду радянських громадян за кордон.
 • 1992 – керівники Ленінабада та Куляба відмовилися визнати новий уряд Таджикистану та пригрозили вийти зі складу республіки.
 • 2005 – відбувся дебют незалежної України на Каннському кінофестивалі – світова прем’єра документального фільму режисера Ігоря Стрембіцького «Подорожні», який здобув «Золоту пальмову гілку».
 • 2009 – у фінальному футбольному матчі Кубку УЄФА в Стамбулі «Шахтар» (Донецьк) переграв «Вердер» (Бремен) з рахунком 2:1, ставши володарем останнього в історії Кубку УЄФА.
 • 2019 – відбулась інавгурація Президента України Володимира Зеленського.
Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
20 січня
Сьогодні
Вчора
18.01.2021
17.01.2021
16.01.2021
15.01.2021