Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Старовижівський лісгосп сплатив майже 12,5 мільйона гривень податків

14:08 28.11.2019
674

Ліси в районі зростають не в таких сприятливих природних умовах, як насадження в сусідніх Маневицькому та Камінь-Каширському.

Однак для старовижівчан вони мають дуже важливе значення: це робочі місця, податки, соціальні проєкти, пише газета Волинь.

Голова Дубечненської ОТГ Анатолій Костючик, де рік тому, до речі, запрацювала нова лінія переробки, не приховує, що державний лісгосп – ​у переліку основних платників податків. За 9 місяців 2019 року він сплатив у громаду суттєві кошти – ​1102,3 тисячі гривень.

Безперечно, в ОТГ проблеми лісівників сприймають як власні, адже розуміють: чим більше у працівників галузі негараздів, тим менша в них можливість допомагати громаді. Анатолій Петрович не приховує: «Хочеться, щоб нинішня влада відреагувала на озвучені лісівниками проблеми. Тому що це проблеми громад загалом».

Читайте також: Старовижівські лісівники скаржаться на проблему збуту деревини

Директор ДП «Старовижівське ЛГ» Анатолій Ярмолюк розповідає, що лісівники й справді тісно співпрацюють з об’єднаними громадами та сільськими радами.

«Ми відгукуємося на прохання мешканців щодо відкриття, наприклад, нових автозупинок, створення альтанок, лавочок, озеленення, навіть із питань, що стосуються доріг. Для хорошого сполучення між селами за можливості виділяємо пальне, техніку, підсоблюємо піском, щебенем, допомагаємо утримувати в належному стані дороги, якими проїжджають наші лісовози. З огляду на падіння реалізації деревини, така допомога є можливою не в останню чергу завдяки її переробці»,  – ​каже Анатолій Ярмолюк

Переробка деревини – ефективний спосіб втримати ситуацію

До складу лісгоспу входить Дубечненський цех її переробки. Рік тому лісівники встановили тут нову лінію. Як виявилося, напрям інвестування обрали дуже грамотно. Тепер фактично за рахунок цього підприємство виживає.

Читайте також: На Старовижівщині запрацювала сучасна лінія переробки деревини

«Таке завдання, як розвиток переробки, свого часу зробив пріоритетним начальник управління Олександр Кватирко. Вийшло фактично так, що Олександр Михайлович передбачив ситуацію. Ми йому за це зараз дуже вдячні», – ​зізнається керівник лісгоспу.

Задоволені умовами і працівники підприємства, які мають високу зарплату та хороші умови для роботи.

«У цеху працюю вже два роки. За цей період у нас запустили нову лінію та зробили ремонт у побутових кімнатах. Умови прекрасні. Добре, що в громаді є місце, де можна заробляти на життя. Організовано й доїзд на роботу. А оскільки працюємо позмінно, то є ще й можливість похазяйнувати вдома. Ви ж самі розумієте, що в селі без господарки – ​ніяк», – ​розповідає верстатник цеху переробки деревини Сергій Фищук.

ДП «Старовижівське лісове господарство» створило 177 робочих місць. Лише за 9 місяців цього року лісгосп сплатив майже 12,5 мільйона гривень податків.

Читайте також: Роковини трагедії: на Старовижівщині браконьєр вбив двох лісівників

У вересні 2018 року відбулося відкриття нової лінії переробки деревини. На підприємстві з’явилось 18 додаткових робочих місць. Загалом у дві зміни трудяться 54 працівники, для яких створено комфортні побутові умови, зокрема душові кабінки, кімнати відпочинку. Для відкритої лінії закупили нове обладнання, а середня зарплата — ​в межах 10 тисяч гривень.

Також для працівників із навколишніх сіл організовано доїзд на роботу. Запуск нової лінії посприяв у підвищенні продуктивності та збільшенні обсягів виробництва, майже на чверть наростив переробку. У ІV кварталі 2019 року ДП «Старовижівське ЛГ» було запропоновано 5,8 тис. куб. м деревини, а придбано лише 1,8 тис. куб. м, що становить 31%.

Петро МАКАРУК

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
25 лютого
Вчора
23.02.2020
22.02.2020
21.02.2020
20.02.2020
19.02.2020
18.02.2020
17.02.2020
16.02.2020
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин