Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Сапропель із Старовижівщини експортують до країн ЄС. ФОТО

11:53 03.08.2019
649

Директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк побув у Старовижівському районі в рамках робочого візиту.

31 липня разом із директоркою Старовижівської районної філії Волинського ОЦЗ Тетяною Гаврилюк відвідали бюджетоутворюючі підприємства, які забезпечують роботою та заробітком десятки жителів району. Про це інформує прес-служба Волинського обласного центру зайнятості.

Перший пункт – ТзОВ «Волиньсапрфос», яке займається видобуванням добрива «сапропель» із озера Синове. Тут почали видобування сапропелю з 1986 року. Директор підприємства Едуард Гончаров каже, тоді органічне добриво возили в Чорнобиль для рекультивації зон, уражених радіацією, адже це надпотужний антиоксидант.

Читайте також: У районі видобувають сапропель, який експортуватимуть до ОАЕ

Активну роботу підприємство «Волиньсапрфос» розпочало 2,5 року тому. Сапропель видобувають з допомогою величезної машини. Викачану рідку речовину зневоднюють, піддають спеціальній обробці і отримують цінну органіку, подібну до ґрунту. Добриво має унікальні властивості, найчастіше його використовують у сільському господарстві.

«Сапропель покращує врожайність мінімум вдвічі. До того ж, його можна використовувати як органічну добавку для підкорму тварин», – розповідає директор підприємства Едуард Гончаров.

Хоч Волинь славиться найбільшими покладами сапропелю в Україні, про користь цієї речовини знають мало. Здебільшого покупці приїжджають з-закордону. Сьогодні органічне добриво експортують до країн Європейського Союзу.

Окрім видобутку сапропелю, «Волиньсапрфос» займається займається виготовленням брикетів. На цей час – чотиригранних. У планах – восьмигранні. За словами господаря підприємства, собівартість цих брикетів дещо вища, однак попит на таке паливо шалений. Пачки брикетів достатньо для того, аби обігрівати будинок усю зиму.

Ще один напрямок роботи – вирощування органічної малини сорту «Аміра». Її реалізовують в Україні. Велику частину купують ресторани. До слова, до тимчасових робіт із поливу ягоди залучений безробітний, який перебуває на обліку в Старовижівській районній філії Волинського обласного центру зайнятості. Сьогодні на підприємстві працює 31 особа.

Пункт номер два – ТзОВ «Брікет Стар», яке займається виговленням брикетів «руф». Під керівництвом Тетяни Дарич тут працює одинадцятеро фахівців. На цей час заявлена одна вакансія.

Пункт номер три – фермерське господарство «Соломія плюс» під керівництвом Олександра Дричика. Підприємство займається вирощуванням овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів. Над заготівлею та реалізацією продукції працюють сімнадцятеро осіб. Щоб забезпечити «Соломію плюс» кадрами, на допомогу приходить Старовижівська районна філія Волинського ОЦЗ.

Минулого року громадські роботи на підприємстві виконували п’ятеро осіб за направленням служби зайнятості, ще дев’ятеро пройшли курси цільового призначення. Співпраця триває і цього року.

«Успішна громада – та, в якій успішно розвивається бізнес, населення якої має роботу і хороший прибуток, що дозволяє не покидати домівок у пошуку закордонних заробітків. Приємно і гордо, що на Старовижівщині працюють такі підприємства. Приємно чути, що для них ефективна та корисна наша робота. Своєю чергою, служба зайнятості працюватиме з цими роботодавцями, сприяючи у забезпеченні кваліфікованими кадрами», – підсумував директор Волинського ОЦЗ Роман Романюк.
Коментарі
17 вересня
Вчора
15.09.2019
14.09.2019
13.09.2019
12.09.2019
11.09.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин