Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Помста Сталіна: чим небезпечний борщівник та як із ним боротися

09:53 07.07.2019
599

Липень – пора активного цвітіння борщівника Сосновського, найменший контакт із цією рослиною призводить до сильних опіків на шкірі та алергічних проявів.

Борщівник Сосновського потрапив до нас із Кавказу, де місцеві жителі варили з молодого листя цієї рослини овочеві супи та борщі. Він містить сполуки, небезпечні для шкіри людини при сонячному опроміненні. У молодому листі ці речовини можуть розкладатися при термічній обробці. В Україні ж його культивували як хорошого медоноса, робили силос для тварин.

Культивувати цю рослину наказав сам Йосип Сталін. Згодом з'ясувалося, що молоко годованих борщівником корів гірке й не придатне для вживання. Тоді бурян і перенісся у дику природу, окуповуючи береги водойм, луки та узбіччя доріг. Борщівник виростає до кількох метрів у висоту. В народі його стали називати «помстою Сталіна».

Рослина розростається неймовірно швидкими темпами. При тому, що знищити її досить важко, оскільки хімікати, які випалюють борщівник, не можна використовувати у межах населених пунктів. Натомість скошений бурян, який не відцвів, пускає нові пагони й може рости кілька років, аж поки не відцвіте.

Борщівник – рослина отруйна. При найменшому контакті зі шкірою залишає важкі термічні опіки. При чому, подразнення проявляються як за кілька годин, так і за кілька днів. Тіло починає свербіти, зявляються почервоніння, пухирі. А при сильному ураженні може підвищитися температура, починає нудити. Рани після опіків гояться довго, загострюючи інші шкірні захворювання. У період цвітіння борщівник Сосновського виділяє в повітря отруйні речовини, які шкодять здоровю й без прямого контакту з рослиною.

При опіках борщівником потрібно якнайшвидше промити уражену частину тіла, накрити її, що не потрапляли сонячні промені. Місце опіку треба продизенфікувати спиртовим розчином, обробити аерозолем «Пантенол» або «Рятівник». Після надання першої допомоги звернутися до лікаря.

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
7 серпня
Вчора
05.08.2020
04.08.2020
03.08.2020
02.08.2020
01.08.2020
31.07.2020
30.07.2020