Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Як боротися з комарами та кліщами
Як боротися з комарами та кліщами

Як боротися з комарами та кліщами

15:04 16.06.2019
189

Випадіння значної кількості опадів, зміна температурного режиму – різке підвищення температури – є сприятливими факторами для масового розмноження кровососних комах та кліщів.

Про це інформує Головне управління держпродспоживслужби у Волинській області.

Ґедзі – з’являються в травні, живуть від 1 до 2,5 місяців, найчастіше у великій кількості трапляються влітку на лісових галявинах, узліссях, болотах, у долинах річок біля місць напування і випасання тварин. Як правило, інтенсивно нападають на тварин саме у спеку. Ґедзі також є переносчиками інфекційних збудників.

Мошки, як правило, нападають на тварин переважно вранці й увечері. За один рік виплоджується від 1 до 3 поколінь, укуси яких дуже болісні. У їхній слині міститься гемолітична отрута, що викликає інтоксикацію, зуд та збудження тварин, наступає пригнічення, салівація, набряк язика, підгруддя, підщелепного простору, збільшення лімфатичних вузлів. Для боротьби з личинками мошок важливе значення має шлюзування річок, каналів та інших водойм.

Комарі нападають на тварин, птицю та людей. Як правило, увечері та вранці, переважно навесні та в першій половині літа. Комарі – жадібні кровососи, укуси болісні, слина токсична і подразнює місце укусу. При укусах переносять більше 50 збудників заразних хвороб, а тому тварин необхідно випасати в період найменшої їх активності.

Найкраще випасати худобу в день з одинадцятої до сімнадцятої години, на підвищених ділянках, які добре провітрюються та віддалені від проточних водойм і заболочених місць.

Рекомендуйте при необхідності використовувати систематичні обробки волосяного покриву тварин інсектицидами і репелентами (бутокс, неостомазан, байофлай пур-он, ектосан-плюс). З метою запобігання масового нападу мошки на тварин, потрібно періодично проводити дезінсекцію тваринницьких приміщень і територій ферм.

Кліщі найактивніші у травні-червні, а також у серпні-вересні. Варто пам'ятати, що ці небезпечні комахи переносять інфекції. Основні методи боротьби з кліщами - обробка акарицидними препаратами. Її необхідно проводити щомісяця з березня по листопад.

Для захисту тварин від надокучливих комах доцільно організовувати стійлове утримання, а літні табори слід розміщати не ближче як за 5 кілометрів від боліт, річок, вологого лісу, на пагорбах, що продуваються вітром.

Якщо вашій тварині надокучають комахи за порадами необхідно своєчасно звертатися до спеціалістів ветеринарної медицини.

Коментарі
19 вересня
Сьогодні
Вчора
17.09.2019
16.09.2019
15.09.2019
14.09.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин