Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Волинь перша в Україні за рівнем задоволеності сімейними лікарями

11:42 13.03.2019
260

Про це стало відомо під час засідання групи управління субпроектом Світового Банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», що відбулося під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Сергія Кошарука 11 березня 2019 року.

Зокрема, таку інформацію озвучив начальник управління охорони здоров’я Волинської ОДА Ігор Ващенюк, звітуючи про впровадження субпроекту на території області у 2018-му році. Про це інформує відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

На сьогоднійшній день у субпроекті освоєно коштів (здійснено виплат) 29 %, або майже 6 мільйонів доларів від суми позики. Підписано 86 контрактів на 14 мільйонів доларів США, які в стадії виконання, що становить 71,66 % від суми позики. Триває оцінка трьох пакетів на суму 4 млн 871,6 тисяч доларів США (обладнання, розхідні матеріали та меблі; програмний продукт для розширення функціоналу реєстру), оголошено торги на суму 166,5 тисяч доларів США (медобладнання), на розгляді Світового банку перебуває два пакети на загальну суму 40 тисяч доларів США (тренери, логістика навчальних модулів) й одна закупівля вартістю 466,7 тисячі доларів США готується до оголошення (будівельний компонент).

«Найважчий та найпроблемніший компонент проекту – будівництво. Станом на сьогодні підписані 6 контрактів на реконструкцію/капітальний ремонт 32 об’єктів, на що передбачено використати у межах 45 % від суми позики. На більшості розпочалися вже будівельні роботи. Зараз на корекції проектно-кошторисної документації ще одна амбулаторія, але там попереднє погодження Банку вже є, тож незабаром будуть оголошені торги. Задіяно 10 підрядних організацій. Усі роботи плануємо завершити у цьому роц»і, - зауважив Ігор Степанович.


З обладнанням, за його словами, було менше проблем. Завдячуючи проекту, кожне робоче місце сімейного лікаря обладнане комп’ютером, тому область має одні з кращих в державі показників за підписанням декларацій.

Завдяки ІТ-компоненту в області створено і впроваджено медичну інформаційну систему «Реєстр індивідуального серцево-судинного ризику дорослого населення Волинської області», дані якої захищено завдяки впровадженню комплексної системи захисту інформації, придбано комп'ютерне обладнання для ведення реєстру ( 533 комплекти), й усіх лікарів первинної ланки забезпечено технікою. Уже 2019-го відбулася закупівля програмного продукту для розширення функціоналу МІС «Реєстр індивідуального серцево-судинного ризику дорослого населення Волинської області» шляхом трансформації його в Єдину систему електронної охорони здоров’я Волинської області» і триває оцінка отриманих пропозицій.

Вагомим кроком стало і те, у 2018 році управління охорони здоров’я Волинської ОДА здійснило першу закупівлю за кошти співфінансування субпроекту, придбавши 23 машини «Peugeot 301» вартістю 359 тисяч гривень кожна. Поруч із тим, у 2019 році заплановано придбання понад 50 транспортних засобів для потреб первинної ланки надання медичної допомоги.

«В результаті такої роботи маємо зменшення на 2600 випадків при гіпертонічних кризах. Це дуже об’єктивний показник, який означає роботу як роботу проекту, так і програми «Доступні ліки», та президентської ініціативи розвитку первинної допомоги. 46 тисяч електрокардіограм передано з наших автомобілів швидкої допомоги, які обладнанні електрокардіографами з можливістю дистанційної передачі даних. І цілодобово у нашому центрі екстреної медицини сидять лікарі, які консультують чи є потреба госпіталізувати хворого чи ні. І це важливо, адже більшість бригад – це фельдшерські бригади, а фельдшер не завжди може правильно оцінити», - відзначив начальник управління охорони здоров’я ОДА Ігор Ващенюк.

Підтвердженням цьому стали озвучені під час семінару в Полтаві дослідження «Індекс здоров’я. Україна». Так, щороку група дослідників проводить незалежне оцінювання-опитування населення з метою визначення рівня задоволеності громадян медичною допомогою.

- За задоволеністю сімейними лікарями Волинь зайняла перше місце, а за задоволеністю рівнем надання медичної допомоги наша область в трійці лідерів. По співоплатах, які населення здійснює у медичних закладах, то область посіла сьоме місце. Зокрема, середня сума такої сплати на Волині становить 440 гривень. Для порівняння, то область, яка посіла перше місце, середню співоплату для громадян має 350 грн. Останні в такому рейтингу області мають найбільші суми співоплат, а саме – 1200-1300 грн. Наголошую, що це незалежне оцінювання і ми на нього ніяк вплинути не могли. Воно є у вільному доступі у мережі Інтернет. Найвищий рівень задоволеності усіма складовими системи охорони здоров’я висловили мешканці Волинської, Харківської і Херсонської областей, - розповів Ігор Степанович.

Окрім того, Волинь – єдина область, де громадяни зверталися до лікарів, до яких вони не прикріплені, чи з якими вони не підписали декларації, лише у тих випадках, коли їх сімейний лікар фізично не міг цього зробити. Тобто, з базовими проблемами вони звертались лише до своїх сімейних лікарів. Також, за результатами дослідження, у нас найвищий в державі рівень задоволеності пологовим будинком.

«Думаю, що багато в чому це завдячуючи і проекту в тому числі. Адже на сьогодні він уже набрав обертів і допоміг вирішити багато проблем. До слова, там проводили статистику за 5 років. Не дивлячись на те, що стартувала реформа, яка усіма сприймається не однозначно, та за останні два роки є дуже серйозне збільшення задоволеності рівнем охорони здоров’я», - резюмував головний медик області.

Коментарі
23 серпня
Вчора
21.08.2019
20.08.2019
19.08.2019
18.08.2019
17.08.2019
16.08.2019
15.08.2019
14.08.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин