Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Старовижівський суд спростував заяву єпархії щодо криміналу у Мизово

10:15 12.03.2019
986

Суд спростував новину під назвою «Старовижівський суд визнав факти кримінальних правопорушень по відношенню до релігійної громади с.Мизово», опубілковану на сайті Володимир-Волинської єпархії УПЦ МП.

Вказана інформація у вищезазначеній статті не відповідає дійсності і з цього приводу на сайті Старовижівського районного суду оприлюднbkb наступні факти.

У понеділок, 4 березня 2019 року, представник релігійної організації «Свято-Різдво-Богородичної релігійної громади Української Православної Церкви» села Мизове Старовижівського району Анатолій Мацелик подав до Старовижівського районного суду скаргу, в якій вказував, що звернувся в органи поліції із заявою про вчинення злочину, однак його заява не була внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, що не відповідає вимогам ст. 214 КПК.

Тому, в порядку, встановленому ст. 303 КПК, оскаржив дії начальника Старовижівського ВП Ратнівського ВП ГУНП у Волинській області до суду. Просив суд зобов’язати начальника Старовижівського ВП внести відомості про кримінальне правопорушення (злочин) до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У четвер, 7 березня 2019 року, слідчий суддя Старовижівського районного суду Назарук О.В. вказану скаргу задовольнив та зобов’язав уповноважену особу Старовижівського відділення поліції Ратнівського ВП ГУНП у Волинській області ВНЕСТИ ВІДОМОСТІ до Єдиного реєстру досудових розслідувань та РОЗПОЧАТИ ДОСУДОВЕ розслідування за заявою представника релігійної громади.

Статтею 214 КПК встановлено, що слідчий зобов’язаний невідкладно, але не пізніше 24 год. після подання заяви про вчинення кримінального правопорушення внести відповідні відомості до ЄРДР та розпочати розслідування. При цьому на даному етапі розслідування слідчий не оцінює таку заяву на предмет наявності складу злочину в діях осіб.

Вказаних дій слідчий Старовижівського відділення поліції Ратнівського ВП ГУНП у Волинській області не виконав. Саме це питання і було предметом розгляду слідчого судді.

«Наголошуємо, що скарга була подана в порядку, передбаченому ст. 303 КПК України, та стосувалась дій посадових осіб органів поліції під час ДОСУДОВОГО розслідування та з приводу невнесення відомостей про кримінальне правопорушення (злочин) до Єдиного реєстру досудових розслідувань за зверненням настоятеля храму», - йдеться у заяві суду.

При цьому, слідчий суддя Старовижівського районного суду не розглядав питання щодо наявності чи відсутності складу чи ФАКТІВ КРИМІНАЛЬНИХ ПРАВОПОРУШЕНЬ по відношенню до релігійної громади с.Мизово (як про це помилково вказано у публікації) і жодних фактів такими не визнавав.

Також зазначимо, що відповідно до кримінального процесуального закону питання наявності чи відсутності в діях осіб ознак злочину можуть бути вирішені лише за результатами проведення повного досудового розслідування або під час розгляду справи судом по суті.

А тому, Старовижівський районний суд Волинської області закликає журналістів та заінтересованих осіб в майбутньому перед поширенням інформації про Старовижівський районний суд та його рішення обов’язково звертатися до прес-служби суду, контакти якої містяться на офіційному сайті суду на веб-порталі «Судова влада України».

Читайте також:

Конфлікт у селі Мизово: громада хоче перейти до ПЦУ - священик проти

У Мизові відбулося перше богослужіння після переходу до нової церкви

Мизове: конфлікт довкола церкви перейшов у судову площину

Коментарі
23 липня
Сьогодні
Вчора
21.07.2019
20.07.2019
19.07.2019
18.07.2019
17.07.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин