Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Вибори: як старовижівчанам проголосувати за межами своєї дільниці

11:00 08.03.2019
217

Кожен виборець може скористатися правом голосувати за місцем фактичного проживання чи перебування, а не реєстрації, втім на це повинні бути вагомі причини.

Куди звертатися, щоб змінити місце голосування

Процедуру зміни місця голосування можна пройти у будь-якому відділі ведення Держреєстру виборців. У районах вони знаходяться у райдержадміністраціях, у великих містах – у міській раді або рай адміністрації, передає «Експрес».

Які документи треба мати

Із собою слід мати паспорт, його копію, а також документ, який підтверджує необхідність змінити місце голосування. Це може бути довідка з роботи або з місця навчання, договір про оренду житла чи документ, який засвідчує право на власність нерухомого майна, документ про відрядження, путівка в санаторій тощо.

У відділі ведення Держреєстру виборців потрібно заповнити заяву за поданим зразком. Після цього видають відповідне посвідчення і в Держреєстр додають примітку, що виборець голосує не за місцем своєї виборчої адреси, а на іншій дільниці (також указують на якій). На дільницю у день виборі треба прийти з отриманим посвідченням про зміну місця голосування.

Слід звернути увагу, що для виборців, які знаходяться на стаціонарному лікуванні, створять спецдільниці. У цьому випадку змінювати місце голосування не треба.

Скільки часу є на зміну місця голосування

Загалом такі зміни можна вносити до 25 березня. Причому, змінювати місце голосування треба і перед першим, і перед другим туром (якщо він буде).

Як голосувати за кордоном

Українці, які постійно живуть за кордоном чи планують у день виборів поїхати з країни, також можуть проголосувати. Виборчі дільниці відкриваються у приміщеннях українських посольств та консульств. Не працюватимуть вони лише в дипломатичних установах України в Російською федерацією.

Коментарі
21 липня
Вчора
19.07.2019
18.07.2019
17.07.2019
16.07.2019
15.07.2019
14.07.2019
13.07.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин