Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

25 листопада: події, свята, іменини

09:02 25.11.2018
510

Доброго ранку, дорогі читачі!

Сьогодні 25 листопада, неділя.

25 листопада День ангела відзначають Іван та Сава.

У світі це Міжнародний день усунення насильства проти жінокМіжнародний день ООН, установлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 17 грудня 1999 року, який відзначається щорічно 25 листопада. Цей день присвячений сестрам Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури Трухільйо у Домініканській Республіці у 1960 році.

У церкві 25 листопада вшановували патріарха Іоанна Милостивого, який, згідно з історичними даними, жив на території Олександрії в VI-VII ст. Іван народився в сім'ї губернатора Кіпру і спочатку жив звичайним світським життям. Однак сталося так, що Іван втратив дружину і дітей, після чого вирішив присвятити себе Богу і вести аскетичний спосіб життя.

Відомий був своєю добротою і турботою про бідняків. Незважаючи на те, що Іван (Іоанн) не був ченцем, народ все-таки вирішив зробити його патріархом. Вступивши у свої права, Іван тут же порахував, скільки жебраків знаходиться в Олександрії, після чого вирішив роздати їм усе своє майно. Надалі зробив чимало добрих справ, в тому числі викуповував полонених, давав притулок знедоленим. Саме за це він і отримав прізвисько Милостивий.

25 листопада закінчувалися весільні тижні. Потім весілля грали вже наприкінці зими. Саме тому юнаки та дівчата, що залишилися без пари, з заздрістю дивилися на своїх більш щасливих товаришів і подруг.

Говорили, що найважче переносять зимову холоднечу маленькі діти, тому було прийнято молитися за синів і дочок, щоб Бог до них був милостивим. Зазвичай батьки 25 листопада вимолювали здоров'я дітям, одночасно просячи Бога про щастя для них.

Цей день в історії:

  • 1905 – у Лубнах вийшло друком перше число газети «Хлібороб», першої легальної україномовної газети в підросійській Україні
  • 1981 – Генеральна Асамблея ООН оголосила цей день Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства над жінками.
  • 1992 – Кабінет Міністрів України видав постанову «Про випуск в обіг приватизаційних майнових сертифікатів»
  • 2003 – Рада на пропозицію уряду Янукович ухвалила Закон про зменшення рівня мінімальної заробітної плати з 237 ₴ до 205 ₴.
  • 2004 – На засіданні Вченої ради Національного університету «Києво-Могилянська академія» з формулюванням «дискредитація іміджу академії» було ухвалено позбавити Л. М. Кравчука звання почесного доктора.
Коментарі
18 вересня
Сьогодні
Вчора
16.09.2019
15.09.2019
14.09.2019
13.09.2019
12.09.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин