«Кентавр» Чорного моря: історія найновішого катера Військово-морських сил України. ВІДЕОІНФОГРАФІКА

19 Вересня 2018, 11:05
«Кентавр» Чорного моря: історія найновішого катера Військово-морських сил України. ВІДЕОІНФОГРАФІКА 707
«Кентавр» Чорного моря: історія найновішого катера Військово-морських сил України. ВІДЕОІНФОГРАФІКА

На озброєнні Військово-морських Сил ЗСУ 14 вересня з'явився десантно-штурмовий катер «Кентавр-ЛК».

Десантно-штурмовий катер проекту 58503 шифр «Кентавр-ЛК» створений в дослідно-проектному центрі кораблебудування в Миколаєві на базі малих броньованих артилерійських катерів проекту 58155 «Гюрза-М».

Катер призначений для несення патрульної служби на річках і прибережних морських акваторіях, доставки та висадки десантів на необладнане узбережжя.

Найдовша довжина корабля становить 24,3 м, ширина 4,8 м, висота 3,8 м, а максимальна осадка 1 м.

Закладка перших двох «Кентаврів» відбулась 28 грудня 2016 року на завод «Кузня на Рибальському» у Києві, а спуск першого катеру здійснили14 вересня 2018 року.

Під час будівництва у конструкцію корабля вносили зміни за побажаннями замовника – Військово-морських Сил ЗСУ.

Два водомети компанії HamiltonJet з Нової Зеландії дозволяють катеру досягати швидкості— до 50 вузлів. Повна водотоннажність корабля становить 47 тонн. Дальність плавання не менше 500 миль (11 вуз.)

Для ВМС ЗС України передбачено встановлення наступного озброєння:

  • двох установок 80-мм реактивної системи залпового вогню
  • двох бойових модулів з кулеметами калібром 12,7 мм та 40 мм гранатометом
  • систему для димових завіс

На катер «Кентавр» встановлена твердотільна радіолокаційна станція DRS4D-NXT, яка має максимальний діапазон дальності у 36 морських миль і супроводжує одразу до 100 цілей. Також установлено супутниковий термінал Iridium Pilot, що дозволяє одночасно забезпечувати до трьох незалежних ліній зв’язку

Екіпаж катеру – 5 осіб: чотири матроси і один офіцер. Автономність корабля –5 діб. Десантний відсік передбачає розміщення до 32 військових зі спорядженням та озброєнням, висадка десанту здійснюється через носову апарель.

Командиром катера став старший лейтенант Сергій Одинець, який у 2014 році, будучи курсантом III-го курсу Академії ВМС ім. П.С. Нахімова, не зрадив Військовій присязі на вірність Українському народові.

Загалом для Військово-Морських Сил України заплановано побудувати 8 катерів проекту «Кентавр-ЛК».

Порівняно з іноземними аналогами, «Кентавр» матиме найбільшу місткість десанту та дальність плавання, але при цьому він не поступатиметься швидкістю перед ними.

Коментар
Код блоку:
08/08/2022 Понеділок
08.08.2022