Місячне затемнення та спортивне орієнтування: у Кримному пройшов православний дитячий табір

31 Липня 2018, 08:00
3193

У Кримному з 26 по 28 липня на березі озера Пісочне відбувася православний дитячий табір «Дружба».

Захід проходив вшосте та присвячений 1030-літтю хрещення Русі.

Майже 90 учасників табору віком 9-14 років з’їхалися з приходів Кримненського благочиння аби гарно відпочити .

«Для дітей були: купання в озері, спортивні змагання, ігри, вікторини, прогулянки до лісу, спортивне орієнтування. Сніданки та обіди готували за монастирською традицією – із читаннями житія святих. Багато всі розмовляли біля вогнища», – розповідає благочинний Кримненської округи протоірей Сергій Никонюк.

Цікавим для табору стало спортивне орієнтування та освоєння азів життя в дикій природі. Всім цим туристичним премудростям навчав дітвору Олег Костючик, вчитель мистецтв із Дубечного. Під його керівництвом дітвора навчалася складати різноманітні види кострів, облаштовувати місця для ночлігу, шукати сторони горизонту, стріляти з луків.

Справжнім «ветераном» серед волонтерів є Аліна Хомич з Дубечного. Дівчина в роботі табору впяте приймає участь. Вихователь, помічник на кухні, а цьогоріч вона очолює пункт первинної медичної допомоги табору.

Бігати, гратися, забіги наввипередки в озеро – священик Петро Бабюк викладається на всі сто, по-дитячому щиро і «дружбенята» відповідають тим же.  Отець Миколай  Єфімук фотографував радісні моменти на камеру. 

Цьогоріч до табору завітали гості  зі Старовижівського благочиння. Священик Валерій Балюк з Серехович з групою дітлахів недільної школи приєнались до участі в роботі табору.

Дітям подобалось відпочивати в таборі.

– Найбільше сподобалося орієнтування в лісі, купання в озері, та ночівля в палатці, – навперебій діляться враженнями сестри Ольга, Анастасія та Катерина Сандер із Залюття.

Тетяна Кислюк з подругами Кримного перебуває в денному таборі. Після вечері та вечірньої молитви таких як вона зустрічають батьки. Ніч вони проводять вдома, а з самого ранечку – знову на берег Пісочного.

«Діти в таборі згруповані в чотири загони – «Сімейка», «Хвиля», «Воїни добра», «Живчики». За кожним закріплені два вихователі, тренер-фізрук, кухар, медсестра. Табір зажив хорошої слави серед дітей: списки охочих формувалися заздалегідь, а в силу вікового обмеження, багато вчорашніх «дружбенят» поповнили ряди волонтерів», – ділиться організаційними моментами місіонер по роботі з молоддю протоірей Юрій Гринько.

Цьогоріч «дружбенята» стали свідками історичної події. В ніч на 27 липня астрономи спостерігали повне місячне затемнення, а Марс знаходився максимально близько до Землі. За підрахунками вчених спостерігати таке явище можна раз на 100 років. У таборі до такої події добре підготувалися. Волонтери роздобули телескоп. Усі охочі мали можливість роздивлятися дивовижну красу рідкісного явища.

Та попри нічні спостереження вранці підйом по графіку. В Михайлівському храмі «дружбенят» чекають на службу Божу. Потому купання, обід, збір, подячний молебень і фото на пам'ять.

«Дружбенята» стали свідками ще одного дива. Попри переконливі прогнози злив та гроз, дощ протягом трьох днів роботі табору не завадив. Коли ж спаковано було останню сумку і дітлахи зручно вмощувалися на сидіннях автомобілів на землю спустилися важкі краплі.

Передрук заборонений


 

Коментар
Код блоку:
11/08/2022 Четвер
11.08.2022
10.08.2022